Wiadomości z Sosnowca

Targi komunikacyjne w Expo

  • Dodano: 2011-05-16 09:00

Już w czwartek 19 maja, na terenie centrum targowo-wystawienniczego Expo Silesia w Sosnowcu, rozpocznie się trzecia edycja targów Silesia KOMUNIKACJA. W tym samym dniu swoją premierę w Polsce będą miały modele autobusów Scania Touring i Scania Irizar I6. Innymi najważniejszymi punktami tegorocznego programu będzie prezentacja autobusów Scania wybranych do obsługi Polskiej Prezydencji w UE, bogaty wachlarz prezentowanych produktów i usług, nowy Salon Wyposażenia Warsztatów, a także konferencja KZK GOP. Targi potrwają dwa dni.

Ubiegłoroczna edycja SilesiaKOMUNIKACJA zakończyła się dużym sukcesem. W ciągu dwudniowych targów, Sosnowiec odwiedziło ponad 1500 specjalistów. Targom towarzyszyła Międzynarodowa Konferencja organizowana wspólnie z KZK GOP, w której udział wzięło blisko 300 uczestników. Zwiedzający zaś mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi pojazdami, najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i informatycznymi, a także z wyposażeniem warsztatów i zajezdni. Druga edycja SilesiaKOMUNIKACJA miała międzynarodowy charakter. W targach uczestniczyło kilkadziesiąt firm: z Polski, Włoch, Czech, Słowacji, Anglii, Szwajcarii i Hiszpanii.

W tym roku podstawowymi powodami, dla których warto pojawić się w Expo Silesia są wyjątkowe atrakcje przygotowane przez organizatorów i wystawców. Z okazji 100-lecia Scanii odbędą się liczne premiery autobusowe, a wydarzenie to poprowadzi znany dziennikarz motoryzacyjny Wojciech Majewski. Pojawi się też grupa firm, która specjalnie podczas SilesiaKOMUNIKACJA zaprezentuje ofertę dla warsztatów autobusowych w ramach Salonu Wyposażenia Warsztatów. Firma MAZ będzie miała dla odwiedzających Targi 18-metrową niespodziankę wprost z fabryki w Białorusi. Inną atrakcją będą zawody kierowców na pierwszym w Polsce certyfikowanym mobilnym symulatorze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również