Wiadomości z Sosnowca

Szkolenie dąbrowskich policjantów na stadionie Zagłębia

  • Dodano: 2023-02-27 06:30, aktualizacja: 2023-02-26 21:24

Na nowym sosnowieckim stadionie Zagłębia odbyło się szkolenie II Kompanii Nieetatowego Pododdziału Prewencji, w skład której wchodzą stróże prawa z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Będzina oraz Zawiercia. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy, na wypadek konieczności działań bojowych, obezwładniania agresywnych kibiców oraz przywrócenia porządku podczas meczu.

W ostatnim czasie w Polsce coraz częściej mówi się o roli mundurowych w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas wydarzeń sportowych. Jednym z elementów skutecznej pracy prewencji policji na stadionie jest odpowiednie przygotowanie i szkolenie funkcjonariuszy. Zajęcia te miały na celu przygotowanie funkcjonariuszy do pracy w trudnych sytuacjach, które mogą mieć miejsce podczas meczu. Stróże prawa doskonalili, jak zachować się w sytuacjach, w których konieczne jest szybkie i skuteczne działanie, np. w przypadku zamieszek na trybunach, czy interwencji wobec agresywnych kibiców.

Obsługa sprzętu specjalistycznego

Trwające kilka godzin ćwiczenia miały przede wszystkim na celu zgranie ze sobą policjantów kilku jednostek w trakcie działań bojowych podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego. Mundurowi działający w ramach pododdziału zwartego doskonalili techniki przywrócenia porządku. W ćwiczeniach wzięli udział stróże prawa wchodzący w skład II Kompanii NPP z Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Będzina oraz Zawiercia. Mundurowi doskonalili swoje umiejętności pod czujnym okiem funkcjonariuszy, którzy mają wiedzę i doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa na stadionach. Ćwiczenia te, w pełni odzwierciedliły sytuacje, jakie mogą mieć miejsce podczas meczów piłkarskich. Funkcjonariusze ćwiczyli m.in. taktyki przemieszczania się po stadionie, identyfikację i izolację kibiców agresywnych oraz zabezpieczenie obszaru, na którym znajdują się fani drużyny przeciwnej. Ważnym elementem szkolenia na stadionie piłkarskim było również doskonalenie w obsłudze sprzętu specjalistycznego, jak również zapoznanie się z zasadami korzystania z radiokomunikacji oraz kamery wideo w trakcie wydarzenia sportowego. Takie szkolenia pozwalają na wymianę wiedzy i doświadczeń oraz poznanie różnych technik i taktyk interwencyjnych.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również