Wiadomości z Sosnowca

Startują prace na ul. Sienkiewicza w Sosnowcu. Co będzie zmienione?

  • Dodano: 2023-06-13 06:30, aktualizacja: 2023-06-12 19:23

Firma Eurovia, która zajmuje się przebudową ulicy 1 Maja, Sienkiewicza oraz fragmentu ul. Piłsudskiego rozpoczyna kolejny etap prac.

13 czerwca rozpoczną się roboty przy wymianie nawierzchni na całej długości ul. Sienkiewicza. Wykonawca wyłączy z ruchu wewnętrzne (przylegające do torowiska tramwajowego) pasy ruchu. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około miesiąc. Później drogowcy przeniosą się na zewnętrzne pasy. Na całej szerokości ul. Sienkiewicza zostanie ułożona nowa nawierzchnia, przebudowane zostaną zatoki autobusowe, będzie też nowa, przed skrzyżowaniem ulicy Sienkiewicza i Wspólnej. Nie zabraknie nowych chodników i dróg rowerowych.

Co ważne, jeszcze w czerwcu powinny zniknąć miejscowe przewężenia na ul. 1 Maja. Te na wysokości zatok autobusowych przy Rondzie Ludwik związane są z oczekiwaniem na pełne związanie betonu. Z kolei na wysokości mostów prowadzone są jeszcze prace. Wszelkie roboty na ul. 1 Maja dotyczące drogi, chodników i tras rowerowych powinny zakończyć się do końca czerwca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również