Wiadomości z Sosnowca

Sprawdzili swoje umiejętności na policyjnym torze przeszkód! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-06-14 10:15

Uczniowie klas mundurowych liceów z Katowic i Sosnowca sprawdzili swoje umiejętności na torze przeszkód. Jest to jeden z etapów postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do Policji. Zajęcia zorganizowali mundurowi z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Uczniowie na torze przeszkód

Już od paru lat policjanci z Wydziału Doboru i Szkolenia prowadzą działania mające na celu promocję zawodu policjanta. Jednym z nich jest organizacja zajęć, na których osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Policji mogą spróbować swoich sił w próbnym torze przeszkód. Odpowiada on torowi przeszkód będącym jednym z etapów postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do Policji.

Ze względu na duże zainteresowanie tego rodzaju zajęciami uczniów klas mundurowych z województwa śląskiego, stróże prawa w dniach 1 i 8 czerwca właśnie dla nich zorganizowali dodatkowe zajęcia. Na hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z torem przeszkód zmagali się uczniowie z VII Liceum Ogólnokształcącego imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z Sosnowca i młodzież z XIV Liceum Ogólnokształcącego imienia majora Henryka Sucharskiego z Katowic. W zajęciach wzięło udział 50 osób.

Ponieważ zajęcia wypadły w Dzień Dziecka, mundurowi z Wydziału Doboru i Szkolenia przygotowali dla uczestników drobny poczęstunek, a trzem osobom, które pokonały tor, uzyskując najlepsze czasy, policjanci wręczyli upominki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.