Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieckie paszporty wróciły

  • Dodano: 2020-08-20 09:30

Wizy do USA już nie potrzeba, ale paszport nadal jest pożądany. Podobnie jest z sosnowieckimi, które właśnie wróciły, jeszcze świeże  i ciepłe. To chyba najbardziej wyczekiwany powrót tego lata w mieście.

 - Rok temu wyprodukowaliśmy specjalne sosnowieckie paszporty przeznaczone dla mieszkańców śląskich miast z możliwością wjazdu na teren Sosnowca w czasie wakacji. Opisaliśmy w nich najciekawsze miejsca w naszym mieście. To była prawdziwa eksplozja zainteresowania, a paszporty wysłaliśmy nawet poza granice nie tylko Sosnowca, ale i Polski – mówi Arkadiusz Chęciński. Paszporty uprawniały do wielu ulg w wymienionych w paszportach atrakcjach.

Paszporty z miejsca stały się bohaterami wielu mediów, a ekwiwalent reklamowy dla miasta wynikający z publikacji informacji kształtują się na poziomie kilku milionów złotych. Dobry odbiór zaowocował utworzeniem pierwszego konsulatu w Katowicach w naszym Centrum Informacji Turystycznej. Podsumowując, wydrukowano 44 000 sztuk paszportów z hologramami oraz 20 000 sztuk broszur za kwotę łącznie 27 tys. zł.

Teraz paszporty powróciły w nowej odsłonie. Na komplet składa się 10 paszportów, w których znajdują się opisy ciekawych miejsc i atrakcji w mieście m.in. rowerowy  Sosnowiec, czerwony autobus, dziecięce all inclusive, dostęp do morza.

– Nie będziemy zdradzać wszystkich szczegółów. Promocyjne paszporty będą dostępne podczas wizyt naszego Czerwonego Autobusu. Najbliższa impreza już w ten weekend – dodaje prezydent.

Pełny rozkład autobusu kliknij TUTAJ

Paszporty są od dzisiaj do kupienia w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Warszawska 3 – pasaż przy Placu Stulecia). Pierwszego dnia sprzedaży do kosztującego 7,90 zł kompletu będą dodawane drobne upominki.

– Pamiętajcie, że oryginalne sosnowieckie paszporty mają hologram. Oczywiście podobnie jak rok temu, paszporty upoważniają do przebywania na terenie Sosnowca przez 30 dni od momentu przekroczenia granicy – żartuje prezydent Sosnowca.

Sosnowieckie paszporty wróciły


Źródło: UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.