Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiecki Szpital Miejski kolejny raz otrzymał wsparcie od WOŚP

  • Dodano: 2019-01-09 11:15

Sosnowiecki Szpital Miejski kolejny raz otrzymał wsparcie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem w ramach 26 Finału dedykowanego “wyrównaniu szans w leczeniu noworodków” sprzęt medyczny otrzymał Oddział Noworodków i Wcześniaków.

Leczenie małych pacjentów będzie wspierane przez:

  • 10 kardiografów z detektorem tętna płodu oraz monitorem centralnym,
  • dwie lampy do fototerapii,
  • bilirubinometr,
  • trzy stanowiska do resuscytacji wraz z kardiomonitorem i nawilżaczem,
  • aparat InfantFlow wspomagającym oddech noworodków.

Przekazana aparatura medyczna o wartości blisko 425 tysięcy złotych, pozwoli na świadczenie usług medycznych dla noworodków na jeszcze wyższym poziomie.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obdarowuje naszą placówkę od wielu lat – oprócz Oddziału Noworodków, sprzęt otrzymuje także Zakład Opiekuńczo – Leczniczy czy Oddział Geriatrii - możemy przeczytać na stronie szpitala.

Od 2016r. Szpital dokłada swoją cegiełkę do sosnowieckiego Finału poprzez czynny w nim udział. Już 13 stycznia 2019r. po raz czwarty zostanie zorganizowane szpitalne stoisko medyczne w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sosnowcu Zagórzu. W ramach działań udzielane będą bezpłatne porady specjalistów oraz wykonywane podstawowe badania (pomiar cukru i ciśnienia). W ubiegłych latach porad udzielali m.in. fizjoterapeuta, dietetyk czy pielęgniarka. Ze względu na liczny udział młodej publiczności, na stoisku będzie można wziąć udział w grze, laboratoryjnych doświadczeniach oraz nauczyć się prawidłowego mycia rąk.

Sosnowiecki Szpital Miejski kolejny raz otrzymał wsparcie od WOŚP

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.