Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiecki Szpital Miejski kolejny raz otrzymał wsparcie od WOŚP

  • Dodano: 2019-01-09 11:15

Sosnowiecki Szpital Miejski kolejny raz otrzymał wsparcie od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem w ramach 26 Finału dedykowanego “wyrównaniu szans w leczeniu noworodków” sprzęt medyczny otrzymał Oddział Noworodków i Wcześniaków.

Leczenie małych pacjentów będzie wspierane przez:

  • 10 kardiografów z detektorem tętna płodu oraz monitorem centralnym,
  • dwie lampy do fototerapii,
  • bilirubinometr,
  • trzy stanowiska do resuscytacji wraz z kardiomonitorem i nawilżaczem,
  • aparat InfantFlow wspomagającym oddech noworodków.

Przekazana aparatura medyczna o wartości blisko 425 tysięcy złotych, pozwoli na świadczenie usług medycznych dla noworodków na jeszcze wyższym poziomie.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obdarowuje naszą placówkę od wielu lat – oprócz Oddziału Noworodków, sprzęt otrzymuje także Zakład Opiekuńczo – Leczniczy czy Oddział Geriatrii - możemy przeczytać na stronie szpitala.

Od 2016r. Szpital dokłada swoją cegiełkę do sosnowieckiego Finału poprzez czynny w nim udział. Już 13 stycznia 2019r. po raz czwarty zostanie zorganizowane szpitalne stoisko medyczne w Hali Widowiskowo-Sportowej w Sosnowcu Zagórzu. W ramach działań udzielane będą bezpłatne porady specjalistów oraz wykonywane podstawowe badania (pomiar cukru i ciśnienia). W ubiegłych latach porad udzielali m.in. fizjoterapeuta, dietetyk czy pielęgniarka. Ze względu na liczny udział młodej publiczności, na stoisku będzie można wziąć udział w grze, laboratoryjnych doświadczeniach oraz nauczyć się prawidłowego mycia rąk.

Sosnowiecki Szpital Miejski kolejny raz otrzymał wsparcie od WOŚP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również