Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiecki policjant w czasie wolnym ruszył na pomoc kobiecie w sklepie

  • Dodano: 2024-01-24 10:30

Policjantem jest się zawsze. Dowiódł tego aspirant Tomasz Obwiosło, pełniący służbę w tutejszym komisariacie II, w czasie wolnym od służby, podczas zakupów w jednym ze sklepów spożywczych, ruszył z pomocą kobiecie, która straciła przytomność. Mundurowy udzielił jej pomocy i wezwał pogotowie ratunkowe.

Służba całą dobę

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów spożywczych przy ulicy Żytniej w Sosnowcu. Tam też aspirant Tomasz Obwiosło, w czasie wolnym od służby, udał się na zakupy. Wtedy zauważył w okolicach kasy klientkę, która zaczęła tracić równowagę, osunęła się na podłogę, a następnie straciła przytomność. Policjant nie pozostał obojętny i natychmiast zareagował. Razem z pracownikiem ochrony, który również zauważył tę niebezpieczną sytuację, pomógł kobiecie. W międzyczasie wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe i zaczekał do przyjazdu karetki, która udzieliła dalszej pomocy medycznej. 

Pamiętajmy, by zawsze reagować, gdy jesteśmy świadkami sytuacji, w której ktoś wymaga opieki medycznej. Czasami nasza szybka reakcja może przyczynić się do uratowania czyjegoś życia. Nie bądźmy obojętni!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również