Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiecki Klub Karate z kolejnymi medalami

• Dodano: 2021-03-18 07:45, aktualizacja: 2021-03-18 07:56

Sosnowiecki Klub Karate wrócił z kolejnych zawodów z medalami. 14 marca 2021 roku w Dąbrowie Górniczej odbyły się 41. Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików PZK. Ponad 30 klubów sportowych Zagłębia, Górnego i Dolnego Śląska wzięło udział w zawodach w dąbrowskiej hali sportowej. Sosnowiecki Klub Karate zajął zaszczytne piąte miejsce i przywiózł z zawodów 16 punktów.

Nieliczna osobowo, ale silna duchem i poziomem sportowym ekipa przywiozła do Sosnowca 6 medali - dwa złote, jeden srebrny i trzy brązowe. W kata złoty medal zdobyła Sylwia Anasz. Czwarte miejsce zajęli Florentyna Dadzibug i Jerzy Pryga. W kumite złoto dla SKK wywalczył Kamil Urbańczyk, srebro - Igor Pluta, a medale brązowe - Zuzanna Szkutnik, Jerzy Pryga i Dawid Dworak. Przed południem w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików PZK startowali Maria Koral, Igor Piekarski i Mateusz Woźniak.

Mateusz Woźniak zajął szóste miejsce w kata.