Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiecka biblioteka wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

  • Dodano: 2024-01-24 10:30

To już w niedzielę 28 stycznia 2024! W tym roku Finał WOŚP dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Po raz pierwszy Orkiestra zagra w Arenie Sosnowiec. Jak zwykle przygotowano szereg imprez, w tym występy gwiazd (Miuosh, Big Cyc i Łukasz Samburski), 9. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą, a tradycyjnie o godz. 20.00 będziemy świadkami „światełka do nieba”. Nie zabraknie miejskich licytacji, które rozpoczną się tydzień przed wielkim Finałem. Nasza Biblioteka postanowiła przyłączyć się zarówno do części związanej z charytatywnymi licytacjami, jak i wspomóc niedzielne działania wolontariuszy.

Licytacje MBP w Sosnowcu

Wśród miejskich licytacji będzie można znaleźć dwie przygotowane przez MBP w Sosnowcu:

  • Noc w Mediatece - Zachęcamy do spędzenia wyjątkowego czasu w przytulnym i zacisznym mieszkaniu gościnnym w Zagłębiowskiej Mediatece. Do dyspozycji licytujących oddane zostanie w pełni wyposażone mieszkanko (dwuosobowy pokój, aneks kuchenny, łazienka, balkon). Dodatkowe atuty - brak tv (w zamian dostęp do dziesiątek tysięcy książek!), osobne wejście do urokliwego ogrodu, pyszna kolacja i śniadanie w pakiecie. Ponadto, licytujący będą mieli możliwość wyboru dodatkowych atrakcji takich jak: zwiedzanie wszystkich zakamarków Zagłębiowskiej Mediateki z przewodnikiem (od magazynów po dach!) czy prywatny pokaz filmowy w Auli.
  • Złota Biblioteczna Karta VIP - Unikatowa karta biblioteczna wiązać się będzie z następującymi przywilejami: wydzielony i oznaczony imienną tabliczką fotel w Auli Zagłębiowskiej Mediateki z niewygasającą rezerwacją na WSZYSTKIE imprezy organizowane przez MBP (w tym koncerty, pokazy filmowe i spotkania autorskie), podwojenie limitu liczby wypożyczanych książek, dwukrotne wydłużenie terminu oddawania wypożyczonych książek.

Dzień otwarty w MBP Sosnowiec

Ponadto, w niedzielę 28 stycznia 2024, w godz. 10.00-20.00 czynna będzie Filia nr 15 – Mec przy ul. S. Kisielewskiego 9a. Na życzenie czytelnika - TYLKO I WYŁĄCZNIE TEGO DNIA - wszystkie zaległe opłaty (kary) za przetrzymanie książek, lądować będą w puszce WOŚP. Dodatkowo każdy nowy czytelnik, który zechce założyć kartę biblioteczną, opłatę, czyli 5 zł, będzie mógł wrzucić do puszki wolontariusza. Natomiast pozostali czytelnicy, którzy odwiedzą nas podczas Finału i zdecydują się dorzucić chociaż złotówkę od siebie, będą mogli wypożyczyć dwa razy więcej książek, niż przewiduje regulamin Biblioteki, a także uzyskać automatyczne wydłużenie terminu zwrotu.

Sosnowiecka biblioteka wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy / fot. MBP Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również