Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę z 1,2 kg amfetaminy

  • Dodano: 2021-10-04 10:15

Sosnowieccy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który na jednej z ulic w dzielnicy Pogoń próbował uciekać przed policjantami, którzy chcieli go wylegitymować. Jak się okazało, nie bez powodu. 25-latek w reklamówce niósł ponad... 1,2 kg amfetaminy.

Wywiadowcy - to policjanci, który w cywilnych ubraniach, nieoznakowanymi radiowozami patrolują miasto. Dbają o bezpieczeństwo mieszkańców, często niespodziewanie "wchodząc w paradę" przestępcom. To właśnie oni potrafią zauważyć nietypowe zachowania, czy reakcje mogące świadczyć o tym, że obserwowany ma coś na sumieniu. Zwykle ich intuicja okazuje się niezawodna. Tak było i tym razem.

25-latek próbował uciec z narkotykami przed Policją

Na jednej z ulic zauważyli nietypowo zachowującego się mężczyznę, który kurczowo trzymając w dłoni reklamówkę, wsiadł do taksówki. Policjanci postanowili pojechać za nim. Na jednej z ulic w dzielnicy Pogoń taksówka zatrzymała się i obserwowany mężczyzna wysiadł z niej, nadal trzymając mocno reklamówkę. Kiedy tylko policjanci próbowali do niego podejść, natychmiast rzucił się do ucieczki. Na próżno. Szybko został schwytany i zatrzymany. Już po chwili wyszło na jaw, dlaczego uciekał. Jak się okazało, w kurczowo ściskanej przez niego torbie foliowej znajdowały się worki z białym proszkiem - łącznie ponad 1,2 kilograma amfetaminy. To ilość wystarczająca, by przygotować z niej około 12 000 porcji narkotyku. 25-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz został objęty przez prokuratora policyjnym dozorem. Grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również