Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy policjanci wsparli swoich ukraińskich kolegów

  • Dodano: 2022-03-08 11:15

Sosnowieccy policjanci zebrali pieniądze na zakup środków ochrony osobistej oraz opatrunkowych dla ukraińskich policjantów. Gotówka została wpłacona na konto Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, który zorganizował akcję.

Mundurowi z Sosnowca zebrali blisko 4500 złotych

Sosnowieccy policjanci często włączają się w akcje pomocowe, pośrednicząc i wspierając organizacyjnie różnego rodzaju zbiórki. Naszą siłą jest organizacja - często pomoc mieszkańcom miasta wymaga przekazania potrzebującemu informacji, czy kontaktu do instytucji, która może mu udzielić wsparcia. Najczęściej jednak dowiadując się o tym, że ktoś pilnie potrzebuje pomocy, przekazują własne pieniądze, czy przedmioty na wsparcie konkretnych potrzebujących. W obecnej, trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się obywatele Ukrainy, policjanci każdego dnia indywidualnie przekazują przedmioty i gotówkę na wsparcie ukraińskich uchodźców, którzy często musieli uciekać z terenu objętego wojną i nie mają nic. Mając bieżący dostęp do informacji dotyczących konkretnych potrzeb, mogą na nie szybko zareagować.

Tym razem sosnowieccy policjanci postanowili wesprzeć nie tylko ukraińskich cywilów, ale również swoich kolegów służących w ukraińskiej Policji. Postanowili włączyć się w zbiórkę środków finansowych Zarządu Głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, który organizuje akcję pozyskania pieniędzy z przeznaczeniem na zakup środków ochrony osobistej oraz opatrunkowych dla ukraińskich policjantów. Sosnowieccy policjanci zebrali na ten cel blisko 4500 złotych. Środki przeznaczone na wsparcie pochodzą z ich własnych pieniędzy. Zostały wpłacone na konto zbiórki tak, by jak najszybciej potrzebne wyposażenie i środki trafiły do potrzebujących wsparcia ukraińskich funkcjonariuszy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również