Wiadomości z Sosnowca

Sosnowieccy dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami

  • Dodano: 2023-10-25 07:45, aktualizacja: 2023-10-25 08:05

Sosnowieccy dzielnicowi w ostatnim czasie odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 22 i 50 w Sosnowcu. Z Przedszkolakami rozmawiali o bezpieczeństwie – m.in. w trakcie zabaw z rówieśnikami, podczas przechodzenia przez jezdnię oraz w kontaktach z obcymi osobami.

Spotkanie z sosnowieckimi przedszkolakami

Policjanci zawsze chętnie odwiedzają sosnowieckie przedszkola. To doskonała okazja do odświeżenia podstawowych informacji dotyczących bezpieczeństwa. Tym razem dzielnicowi z tutejszego komisariatu II uczyli przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 22 i 50, w jaki sposób dbać o swoje bezpieczeństwo – zarówno w domu, jak i podczas zabawy z rówieśnikami. Policjanci dużo uwagi poświęcili również bezpieczeństwu w ruchu drogowym – uczyli, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po przejściu dla pieszych.

Uświadomili przedszkolakom, jakie niebezpieczeństwa grożą podczas nieostrożnego zachowania wobec zwierząt oraz podczas zabaw w nieodpowiednim do tego miejscu. Zachęcali również dzieci do noszenia odblasków, dzięki którym podczas poruszania się po drodze, będą lepiej widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci z chęcią opowiedzieli o swojej służbie i odpowiadali na zadane przez przedszkolaków pytania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również