Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec z nowym przetargiem na przebudowę placu przed dworcem PKP

  • Dodano: 2020-04-16 07:15, aktualizacja: 2020-04-16 07:24

Miasto rozpisało nowy przetarg na przebudowę placu przed dworcem PKP w Sosnowcu. Wyłoniona we wcześniejszym podstępowaniu firma Kvanta Granit z Ukrainy ze względu na panującą pandemia koronawirusa nie jest w stanie zrealizować kontraktu.

Wpływ na to miało kilka czynników, ale podstawowym jest panująca pandemia. Wykonawca miał problemy z nią związane. Chodzi m.in. o pracowników, ale też materiały budowlane: Trudność z ich zdobyciem czy kłopoty transportem w ruchu transgranicznym. Rozumiemy, że w obecnej sytuacji wybrany przez nas wykonawca nie jest w stanie zrealizować inwestycji – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta miasta.

Ze względu na obecną sytuację w nowym przetargu został wydłużony czas na realizację inwestycji. Zamiast 10 miesięcy przyszły wykonawca będzie miał 13 miesięcy.

Przypomnijmy

W 2017 roku Stowarzyszenie Architektów Polskich w Katowicach, na zlecenie Sosnowca, przeprowadziło konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej placu przed dworcem PKP Sosnowiec Główny. W styczniu 2018 roku wygrało biuro projektowe AMAYA Architekci z Katowic. Na tej podstawie miasto rozpisało przetarg na wyłonienie wykonawcy, który miał zająć się przebudową placu przed dworcem PKP przy ul. 3 Maja w Sosnowcu wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli m.in. parkingiem, budynkiem usługowym, zadaszoną stacja rowerów miejskich. Żadna z firm nie zdecydowała się jednak na złożenie ofert w przetargu dlatego skorzystano z trybu tzw. „z wolnej ręki”.

Po negocjacjach z dwoma firmami wybrana została oferta spółki Kvanta Granit opiewającą na kwotę 8 625 000 zł.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.