Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Utrudnienia na DK 94 na wysokości CH Auchan

  • Dodano: 2023-10-16 08:45, aktualizacja: 2023-10-16 08:54

16 października rozpoczną się pierwsze prace związane z naprawą awarii na DK 94 na wysokości CH Auchan. Utrudnienie w ruchu nastąpiło na skutek problemów, które napotkała prowadząca w tym miejscu budowę gazociągu firma pracująca na zlecenie Polskiej Spółki Gazownictwa.

Zmiany na sosnowieckim drogach

PSG zleciło modernizację sieci. Firma odpowiedzialna za ten zakres prac miała przekopać się pod DK 94. I tutaj nastąpił problem. Inwestor, którym jest firma Track Construction S.A znalazł ostatecznie firmę, która wykona prace naprawcze. Jak przekonuje inwestor, mają one potrwać do 27 października.

16 października po porannym szczycie komunikacyjnym, około godz. 12.00 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu dla budowy przewiązek. W dniach 16-17 października nastąpi budowa przewiązki od strony Dąbrowy Górniczej oraz wyczyszczenie przewiązki od strony Katowic. 18 października (środa) wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu dla naprawy awarii i rozpoczęcie prac związanych z naprawą jezdni. Tym samym od środy nastąpi zamknięcie drogi w kierunku Dąbrowy Górniczej. Ruch będzie się odbywał po jednym pasie w każdym z kierunków po nitce na Katowice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również