Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: stalker z zarzutami

  • Dodano: 2019-04-12 10:30

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji II zgromadzili materiał dowodowy, dzięki któremu możliwe było postawienie 25-letniemu mężczyźnie zarzutu stalkingu.

Jak wykazali śledczy od stycznia 2019 r prześladował on swoją byłą dziewczynę. Podejrzany usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i wydał mu zakaż zbliżania się do pokrzywdzonej.

25-latka zgłosiła policjantom, że jej były chłopak ją prześladuje

Policjanci w toku prowadzonego postępowania ustalili, że 25-latek od stycznia 2019 roku wielokrotnie śledził pokrzywdzoną, powodował awantury, dobijał się do drzwi jej mieszkania, szarpał ją, wyzywał słowami wulgarnymi i blokował wyjazd jej samochodu. Nadto wysyłał jej wiele obraźliwych wiadomości sms, maili, dzwonił wielokrotnie (nierzadko w środku nocy), i pomimo blokowania mu możliwości korespondencji, z fikcyjnych kont atakował ją na portalach internetowych. Doprowadził do zastraszenia pokrzywdzonej, którą przerażała świadomość, że w każdej chwili może być obserwowana i zaatakowana, nawet przy postronnych osobach. Do incydentów dochodziło zarówno w miejscu zamieszkania dziewczyny, jak i w jej miejscu pracy. Śledczy w postępowaniu zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutu stalkingu i kierowania pod jej adresem gróźb karalnych.

Za te przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 3 lata

Prokurator zdecydował również o objęciu podejrzanego policyjnym dozorem oraz wydał mu zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania się do niej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku złamania tego zakazu, wobec prześladowcy może zostać zastosowane tymczasowe aresztowanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również