Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: stalker z zarzutami

  • Dodano: 2019-04-12 10:30

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji II zgromadzili materiał dowodowy, dzięki któremu możliwe było postawienie 25-letniemu mężczyźnie zarzutu stalkingu.

Jak wykazali śledczy od stycznia 2019 r prześladował on swoją byłą dziewczynę. Podejrzany usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i wydał mu zakaż zbliżania się do pokrzywdzonej.

25-latka zgłosiła policjantom, że jej były chłopak ją prześladuje

Policjanci w toku prowadzonego postępowania ustalili, że 25-latek od stycznia 2019 roku wielokrotnie śledził pokrzywdzoną, powodował awantury, dobijał się do drzwi jej mieszkania, szarpał ją, wyzywał słowami wulgarnymi i blokował wyjazd jej samochodu. Nadto wysyłał jej wiele obraźliwych wiadomości sms, maili, dzwonił wielokrotnie (nierzadko w środku nocy), i pomimo blokowania mu możliwości korespondencji, z fikcyjnych kont atakował ją na portalach internetowych. Doprowadził do zastraszenia pokrzywdzonej, którą przerażała świadomość, że w każdej chwili może być obserwowana i zaatakowana, nawet przy postronnych osobach. Do incydentów dochodziło zarówno w miejscu zamieszkania dziewczyny, jak i w jej miejscu pracy. Śledczy w postępowaniu zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 25-latkowi zarzutu stalkingu i kierowania pod jej adresem gróźb karalnych.

Za te przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 3 lata

Prokurator zdecydował również o objęciu podejrzanego policyjnym dozorem oraz wydał mu zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i zakaz zbliżania się do niej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku złamania tego zakazu, wobec prześladowcy może zostać zastosowane tymczasowe aresztowanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.