Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: seryjny oszust za kratami

  • Dodano: 2019-05-30 07:15, aktualizacja: 2019-05-30 07:30

Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który w latach 2017-2018 dokonywał oszustw internetowych.

Sprawa prowadzona była od dłuższego czasu, bowiem zgromadzenie materiału dowodowego wymagało żmudnych i czasochłonnych czynności i analiz. Problemem było też wytropienie ustalonego sprawcy, bowiem nie miał on stałego miejsca pobytu. Śledczy ostatecznie zatrzymali go w małopolsce, na przystanku autobusowym, gdzie właśnie oczekiwał na transport.

41-latek oferował na portalach internetowych grzejniki w fantazyjnych kształtach

Oferował je w wymiarach standardowych jak i na indywidualne zamówienie. Na poczet zakupów pobierał zarówno zaliczki, jak i całe kwoty należności. Kwota przekazywanych mu przez klientów pieniędzy wahała się od 50 do 1500 zł. Całość sprzedaży była jednak mistyfikacją. Oszust nigdy nie miał żadnych grzejników. Przeciwko niemu toczyły się już wcześniej postępowania karne w sprawie oszustw, w jednej z tych spraw został skazany. Tuż po zatrzymaniu został osadzony w areszcie, bowiem był już w tym czasie poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa, który to nakaz wydał za nim Sąd Rejonowy w Pile. Jak wynika z materiałów zgromadzonych w sprawie 41-latek dopuścił się kilkudziesięciu oszustw na szkodę osób terenu z całego kraju, a śledczy wiedzą, że lista popełnionych przez niego przestępstw nie jest jeszcze zamknięta. Na poczet przyszłych kar zajęto również nieruchomość w małopolsce, należącą do podejrzanego. Za popełnione oszustwa może trafić do więzienia na 6 lat.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.