Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec może poszczycić się Kindloteką. Co to takiego?

  • Dodano: 2021-01-19 13:45

Rok 2021 Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu rozpoczyna od bardzo dobrych wieści. W końcu udało się zrealizować ambitne plany i stworzyć nowoczesną pracownię multimedialną. To STEM Kindloteka.Nowoczesna pracownia znajdująca się  przy ul. Kościelnej 11 w Sosnowcu wyposażona jest m.in. takie sprzęty jak: iPady, czytniki e-booków Kindle, robot, czy gry edukacyjne. W kreatywny sposób pozwala na zdobywanie kompetencji przyszłości takich jak: kreatywność, przywództwo i zarządzanie, elastyczne rozwiązywanie problemów czy umiejętność analizowania danych.

Jak podkreślają przedstawiciele Mediateki, to dzięki nim Czytelnicy w wygodny i nowoczesny sposób będą mogli zdobywać wiedzę z interesujących ich dziedzin, czytać, programować, bawić się i konstruować.

STEM Kindloteka to specjalnie zaaranżowane kreatywna i wielofunkcyjna przestrzeń, stworzona do czytania, zajęć programistyczno-robotycznych, majsterkowania, muzykowania, odkrywania i doświadczania. W przyszłości będą się tutaj odbywały warsztaty i zajęcia – podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Nazwa „STEM" to nic innego jak skrót pochodzący od angielskich wyrazów – nauka, technologia, inżynieria, matematyka. 

Przedsięwzięcie udało się zrealizować dzięki firmie Amazon i Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również