Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Karczemna awantura i rozłam w koalicji na sesji rady miasta! O co poszło?

 • Dodano: 2020-05-29 09:45

Awantura na sesji rady miasta w Sosnowcu.

Radni mieli głosować nad projektem uchwały, zgodnie z którym opłata za śmieci od 2021 roku miała być rozliczana w oparciu o zużycie wody, a nie liczbę lokatorów w domu czy mieszkaniu.

Radni Lewicy nie zgodzili się jednak na takie rozwiązanie. Prezydent Arkadiusz Chęciński wycofał więc projekt z porządku obrad, a przy okazji zerwał porozumienie z klubem radnych SLD.

Bardzo się cieszymy, że pan prezydent Sosnowca przychylił się do naszego wniosku i zrozumiał, że to rozwiązanie nie będzie korzystne dla naszych mieszkańców – mówi Michał Wcisło, radny Sosnowca z ramienia partii SLD.

Okazuje się jednak, że zrywając porozumienie, prezydent nie celował w całą sosnowiecką lewicę, a w pojedynczych radnych. Zarzuca im niekompetencje i działania, które mają na celu dyskredytację jego działań w oczach mieszkańców.  Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi głównie o radnego Łukasza Litewkę. Konflikt obu samorządowców trwa już jakiś czas.

Osobami, które ich reprezentują, są również osoby, które w żaden sposób nie mogą, nie można nic dobrego o nich powiedzieć, tak mówiąc o życiu w radzie miasta, jak i społecznym, jak i po prostu działalnością z życiem prywatnym bym nawet mógł powiedzieć – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Do słów prezydenta odnosi się reprezentant drugiej strony konfliktu radny Łukasz Litewka.

Najwidoczniej prezydenta bolało to, że ja jak i moi koledzy partyjni, mamy czasami inne zdanie niż on – mówi Łukasz Litewka, radny Sosnowca.

Radni z ramienia PO, mimo zerwania współpracy z lewicą, utrzymują większość w radzie miasta Sosnowca. Sprawa śmieci została odłożona na półkę, a mieszkańcy będą w dalszym ciągu rozliczani na starych zasadach.

Co za dzbany! Ludzie kradną wodę z cmentarza w Katowicach! TOP 5 Silesia Flesz
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

adni mieli głosować nad projektem uchwały, zgodnie z którym opłata za śmieci od 2021 roku miała być rozliczana w oparciu o zużycie wody, a nie liczbę lokatorów w domu czy mieszkaniu


Źródło: TVS

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Segregator

  Znowu podwyzki teraz śmieci. Po co segregowac jak i tak podnosza cene cala robota na marne. Moze procentowo podniesc płace tyle co podwyzka za śmieci to by bylo o.k

 • Kilian

  No cóż jak się buduje nikomu nie potrzebne przedłużenie linii tramwajowej to kasy potrzeba. Zarobią koledzy Chęcińskiego. Ta linia to strata kasy. Chęciński z PO podobnie jak Trzaskowski inaczej nie potrafi tylko działania przeciw mieszkańcom. Jak opłata za wodę taka za śmieci. Jakim trzeba być nieudacznikiem. Już w tym roku podniósł opłatę za wodę i w nowym roku szykuje nową?? Uważaj żebyś nie przegrał bo wylecisz z hukiem i posadzka się skończy. A ty nie jesteś moim prezydentem więc podwyżka dotyczy tylko wyborców peowskich. Od innych wara.

 • Zadowolony

  Brawo radni Lewicy to był poroniony pomysł. Dobry pomysł ale w mierjsowościach wypoczynkowych gdy wynajmujący pokoje oszukuja miasto a nie w Sosnowcu

 • Niezadowolony

  Czy uważasz, że mieszkańcy Sosnowca to same aniołki?Zaproponuj inny sposób uszczelnienia pobieranie opłat za wywóz śmieci.W Sosnowcu również wynajmowane są pokoje (mieszkania) np. dla studentów, obcokrajowców.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.