Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec dobrym miejscem do życia

  • Dodano: 2020-07-23 10:45

W ostatnich kilku tygodniach miasto sprzedało działki pod budownictwo mieszkaniowe. W niektórych licytacjach uczestniczyło nawet kilkadziesiąt osób!

Na początku lipca odbyła się licytacja na sprzedaż kilku działek o powierzchni ok 800 m2 w rejonie ulicy Kukułek. To jedna z najbardziej pożądanych przez mieszkańców lokalizacja. W każdej z licytacji udział wzięło przynajmniej kilkanaście osób, a cena sprzedaży za każdym razem była wyższa o przynajmniej 100 tys.

Szczególnie ostatnie trzy lata to ogromny wzrost zainteresowania działkami pod budowę domu w naszym mieście. Cieszy nas to ogromnie, bo pokazuje, że zmiany na lepsze w naszym mieście są dostrzegane przez mieszkańców – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Miasto sfinalizowało również sprzedaż dwóch większych działek w Zagórzu

Pierwsza z nich to znajdująca się przy ulicy Południowej dwuhektarowa działka. Nabywca zapłacił za nią nieco ponad 1,6 mln zł, choć cena wywoławcza wynosiła 1,4 mln zł. W tym miejscu według przedstawionej koncepcji powstaną domy jednorodzinne. Nieco mniejszy, bo o powierzchni 1,2 ha teren został sprzedany w okolicy ulicy Dworskiej i Popiełuszki. Cena wywoławcza wynosiła 1,8 mln zł., a działki zostały sprzedane za 2 mln zł.  W tym przypadku koncepcja mówi o budowie kilku niewysokich budynków wielorodzinnych

Każdy z oferentów musiał przedstawić koncepcję zagospodarowania terenu, to był jeden z warunków udziału w przetargu. Innym ważnym zapisem był ten, mówiący o czasie rozpoczęcia i zakończenia inwestycji. Wedle umowy nowi właściciele mają 30 miesięcy na rozpoczęcie i kolejne 30 miesięcy na zakończenie inwestycji pod rygorem kar finansowych sięgających kwoty zakupu działek – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.  

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.