Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec dobrym miejscem do życia

  • Dodano: 2020-07-23 10:45

W ostatnich kilku tygodniach miasto sprzedało działki pod budownictwo mieszkaniowe. W niektórych licytacjach uczestniczyło nawet kilkadziesiąt osób!

Na początku lipca odbyła się licytacja na sprzedaż kilku działek o powierzchni ok 800 m2 w rejonie ulicy Kukułek. To jedna z najbardziej pożądanych przez mieszkańców lokalizacja. W każdej z licytacji udział wzięło przynajmniej kilkanaście osób, a cena sprzedaży za każdym razem była wyższa o przynajmniej 100 tys.

Szczególnie ostatnie trzy lata to ogromny wzrost zainteresowania działkami pod budowę domu w naszym mieście. Cieszy nas to ogromnie, bo pokazuje, że zmiany na lepsze w naszym mieście są dostrzegane przez mieszkańców – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Miasto sfinalizowało również sprzedaż dwóch większych działek w Zagórzu

Pierwsza z nich to znajdująca się przy ulicy Południowej dwuhektarowa działka. Nabywca zapłacił za nią nieco ponad 1,6 mln zł, choć cena wywoławcza wynosiła 1,4 mln zł. W tym miejscu według przedstawionej koncepcji powstaną domy jednorodzinne. Nieco mniejszy, bo o powierzchni 1,2 ha teren został sprzedany w okolicy ulicy Dworskiej i Popiełuszki. Cena wywoławcza wynosiła 1,8 mln zł., a działki zostały sprzedane za 2 mln zł.  W tym przypadku koncepcja mówi o budowie kilku niewysokich budynków wielorodzinnych

Każdy z oferentów musiał przedstawić koncepcję zagospodarowania terenu, to był jeden z warunków udziału w przetargu. Innym ważnym zapisem był ten, mówiący o czasie rozpoczęcia i zakończenia inwestycji. Wedle umowy nowi właściciele mają 30 miesięcy na rozpoczęcie i kolejne 30 miesięcy na zakończenie inwestycji pod rygorem kar finansowych sięgających kwoty zakupu działek – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również