Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: DK94 bez wjazdów i zjazdów na ulicę Długosza

  • Dodano: 2019-10-08 11:15

To już czas na bardzo poważne zmiany organizacyjne wokół przebudowy DK94.

W czwartek 10 października przed południem zamknięte zostaną wszystkie wjazdy i zjazdy łączące DK94 z ulicą Długosza.

Wyłączenie ulicy Długosza związane jest z przebudową przebiegających pod skrzyżowaniem sieci w tym wodociągu oraz kontynuacją prac przygotowawczych pod budowę wiaduktu, który pozwoli na bezkolizyjne połączenie ulicy Długosza z DK94.

Nadal utrzymane zostaną bezpośrednie wjazdy do Castoramy oraz Makro z DK94.

Dojazd do ul. Długosza, Makro i Castoramy z DK94 (kierunek od strony elektrociepłowni Będzin).

Na węźle Zuzanna należy zjechać z DK94 na wiadukt w ciągu 3 maja, a następnie zjechać na ulicę Kamienną, następnie skręcić w ulice Sokolską i dojechać do ul. Długosza.

Dojazd do ul. Długosza, Makro i Castoramy z DK94 (kierunek od strony Dąbrowy Górniczej).

Na skrzyżowaniu z ul. Długosza należy jechać prosto i zjechać na w prawo na węźle Zuzanna. Następnie zjechać na ulicę Kamienną, skręcić w ulice Sokolską i dojechać do ul. Długosza.

Dojazd do Zagórza przez ul. Długosza z DK94 (kierunek od strony elektrociepłowni Będzin).

Na skrzyżowaniu z ul. Długosza należy jechać prosto i zjechać w prawo w kierunku ulicy Braci Mieroszewskich. Następnie dojechać do ronda Jacka Siemieńskiego u zbiegu ulic Długosza, Braci Mieroszewskich i Dmowskiego.

Dojazd do Zagórza przez ul. Długosza z DK94 (kierunek od strony Dąbrowy Górniczej).

Jeszcze w Dąbrowie Górniczej należy zjechać z DK94 i skręcić w lewo na skrzyżowaniu z ulicą Alei Róż. Następnie już w Sosnowcu poprzez ul. Braci Mieroszewskich Następnie dojechać do ronda Jacka Siemieńskiego u zbiegu ulic Długosza, Braci Mieroszewskich i Dmowskiego.

Projekt przebudowy obejmuje nie tylko skrzyżowania, ale również spory fragment dróg. Powstanie 1,3 km nowej DK94 - od wysokości stacji benzynowej Shell (jadąc od strony Dąbrowy Górniczej), aż do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja. Wyremontowany zostanie również 300-metrowy fragment ulicy Długosza, gdzie powstanie także droga rowerowa.

Przebudowa obejmuje budowę ekranów wzdłuż jezdni w obu kierunkach, zarówno w stronę Katowic, jak i Krakowa, co znacznie ograniczy uciążliwy poziom hałasu w tamtym rejonie.

Sosnowiec: DK94 bez wjazdów i zjazdów na ulicę Długosza

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również