Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: CiepłoBus rozpoczyna drugi tydzień pracy

  • Dodano: 2021-01-18 10:45

Po ulicach Sosnowca od 14 stycznia krąży CiepłoBus. Akcja skierowana jest do bezdomnych. Każdy może do niego wejść, ogrzać się i zjeść ciepły posiłek.


To wspólna inicjatywa Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia. Autobus zostanie udostępniony przez sosnowiecki PKM Sosnowiec. Chcemy w ten sposób pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Nadchodzą zimne dni, dla wielu z nich zapewne będzie to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

CiepłoBus rozpoczyna w podróż po Sosnowcu codziennie o godz. 15.45. Będzie podstawiany w okolicach ul. Robotniczej na Konstantynowie. Po ok. 30 minutach wyruszy w trasę, aby odwiedzić sosnowieckie dzielnice.

Ostatnim przystankiem będzie ogrzewalnia mieszcząca się przy ul. Piotrkowskiej 23. W przypadku, gdy będzie taka potrzeba, autobus przewiezie wówczas do ogrzewalni osoby bezdomne - podkreśla Leszek Falis, dyrektor sosnowieckiego Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

Rozkład jazdy CiepłoBusa:

  • 15.45 Konstantynów ul. Robotnicza
  • 16.30 Pogoń ul. Kasztanowa
  • 17.15 Pogoń ul. Niepodległości (Przychodnia)
  • 18.00 Milowice (Przychodnia)
  • 18.30 Stary Sosnowiec – Kresowa Parking
  • 19.00 Centrum (ul. Teatralna, Parking Teatru)
  • 20.00 ul. Partyzantów, ul. 1-go Maja
  • 21.00 Modrzejów – ul. Orląt Lwowskich obok Rynku
  • 22.00 Klimontów ul. Dobrzańskiego obok Parku
  • 23.00 Kazimierz Kopalnia
  • 23.45 ul. Szymanowskiego 5a
  • 24.00 Ogrzewalnia ul. Piotrkowska 23

Nasz CiepłoBus już po pierwszym dniu kursowania. Sporo posiłków, ciepłych napojów od Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia, ale też odzieży zimowej zorganizowanej przez Damian Żurawski – Twój Radny i PKM Sp. z o.o. w Sosnowcu. Pomoc na czterech kółkach dzisiaj również wyjedzie w miasto. Pamiętajcie, że zbliżają się silne mrozy. W sprawie osób bezdomnych, które np. przebywają na klatkach schodowych budynków mieszkalnych, prosimy o kontakt ze strażą miejską pod nr. tel. 32 296 06 54 – napisał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca na swoim facebookowym profilu. 

Wiadomo, że akcja ma trwać co najmniej do 15 lutego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.