Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: CiepłoBus rozpoczyna drugi tydzień pracy

  • Dodano: 2021-01-18 10:45

Po ulicach Sosnowca od 14 stycznia krąży CiepłoBus. Akcja skierowana jest do bezdomnych. Każdy może do niego wejść, ogrzać się i zjeść ciepły posiłek.


To wspólna inicjatywa Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia. Autobus zostanie udostępniony przez sosnowiecki PKM Sosnowiec. Chcemy w ten sposób pomóc osobom najbardziej potrzebującym. Nadchodzą zimne dni, dla wielu z nich zapewne będzie to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

CiepłoBus rozpoczyna w podróż po Sosnowcu codziennie o godz. 15.45. Będzie podstawiany w okolicach ul. Robotniczej na Konstantynowie. Po ok. 30 minutach wyruszy w trasę, aby odwiedzić sosnowieckie dzielnice.

Ostatnim przystankiem będzie ogrzewalnia mieszcząca się przy ul. Piotrkowskiej 23. W przypadku, gdy będzie taka potrzeba, autobus przewiezie wówczas do ogrzewalni osoby bezdomne - podkreśla Leszek Falis, dyrektor sosnowieckiego Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

Rozkład jazdy CiepłoBusa:

  • 15.45 Konstantynów ul. Robotnicza
  • 16.30 Pogoń ul. Kasztanowa
  • 17.15 Pogoń ul. Niepodległości (Przychodnia)
  • 18.00 Milowice (Przychodnia)
  • 18.30 Stary Sosnowiec – Kresowa Parking
  • 19.00 Centrum (ul. Teatralna, Parking Teatru)
  • 20.00 ul. Partyzantów, ul. 1-go Maja
  • 21.00 Modrzejów – ul. Orląt Lwowskich obok Rynku
  • 22.00 Klimontów ul. Dobrzańskiego obok Parku
  • 23.00 Kazimierz Kopalnia
  • 23.45 ul. Szymanowskiego 5a
  • 24.00 Ogrzewalnia ul. Piotrkowska 23

Nasz CiepłoBus już po pierwszym dniu kursowania. Sporo posiłków, ciepłych napojów od Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia, ale też odzieży zimowej zorganizowanej przez Damian Żurawski – Twój Radny i PKM Sp. z o.o. w Sosnowcu. Pomoc na czterech kółkach dzisiaj również wyjedzie w miasto. Pamiętajcie, że zbliżają się silne mrozy. W sprawie osób bezdomnych, które np. przebywają na klatkach schodowych budynków mieszkalnych, prosimy o kontakt ze strażą miejską pod nr. tel. 32 296 06 54 – napisał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca na swoim facebookowym profilu. 

Wiadomo, że akcja ma trwać co najmniej do 15 lutego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.