Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Seryjni złodzieje rozliczeni

  • Dodano: 2018-04-04 09:00

Sosnowieccy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zakończyli sprawę serii kradzieży materiałów budowlanych dokonywanych na terenie Sosnowca, Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej i Mikołowa.

Jak się okazało, sprawcami tych przestępstw było dwóch mężczyzn w wieku 34 i 35 lat. Obu mężczyznom przedstawionych zostanie łącznie 36 zarzutów popełnienia przestępstw.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zakończyli prowadzone postępowanie dotyczące szeregu przestępstw - zarówno kradzieży jak i kradzieży z włamaniem, których to czynów dopuścili się mieszkańcy Sosnowca. W okresie lat 2017 - 2018 na terenie Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi, Będzina oraz Mikołowa, dokonali oni licznych kradzieży materiałów budowlanych oraz butli specjalistycznych służących do przechowywania gazów technicznych. Skradzione materiały sprzedawali w Sosnowcu, Czeladzi oraz w Katowicach. Dzięki intensywnej pracy śledczych, udało się odzyskać część skradzionego mienia, które wróciło już do właścicieli. Do Sądu Rejonowego w Sosnowcu trafi wkrótce akt oskarżenia przeciwko jednemu z podejrzanych. Drugi z podejrzanych, który usłyszy łącznie 19 zarzutów - w tym prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających – obecnie ukrywa się, lecz trwają intensywne czynności w celu jest zatrzymania. Powrócił on na drogę przestępczą po odbyciu w przeszłości kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Nie unikną także odpowiedzialności paserzy, którzy nabywali mienie pochodzące z objętych postępowaniem kradzieży. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.