Wiadomości z Sosnowca

Seniorka w Sosnowcu zaatakowana przez agresywnego psa!

  • Dodano: 2020-07-10 11:30

Sosnowieccy policjanci apelują do właścicieli psów o ostrożność!

Błahe z pozoru zdarzenie może mieć bowiem bardzo tragiczne konsekwencje. W szpitalu z bardzo poważnymi obrażeniami przebywa seniorka, która w trakcie zajścia z udziałem agresywnego psa spadła ze schodów. Właściciel czworonoga może teraz ponieść odpowiedzialność karną za nienależyty nadzór nad zwierzęciem.

Do zdarzenia doszło na klatce jednego z bloków w dzielnicy Niwka w Sosnowcu

Pies w typie rasy będącej w grupie ras wymagających od właścicieli szczególnego pozwolenia, zaatakował 70-letnią sąsiadkę swojej właścicielki. W wyniku ataku seniorka straciła równowagę i spadła ze schodów. Niestety całe zdarzenie spowodowało bardzo poważne konsekwencje. Pokrzywdzona ma złamaną rękę i wiele żeber, przebite płuco i obrażenia głowy. Po operacji, jaką przebyła, lekarze określają jej stan jako ciężki. Po zgromadzeniu całości materiału dowodowego prokurator zdecyduje o dalszym losie właścicielki psa. Jeśli okaże się, że poprzez niewłaściwe sprawowanie nadzoru nad zwierzęciem naraziła ona 70-latkę na niebezpieczeństwo utraty życia lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, może jej grozić kara do 3 lata więzienia.

Policja apeluje do wszystkich właścicieli psów!

Każde zwierzę (nie tylko przedstawiciele tzw. ras niebezpiecznych) może w określonej sytuacji zachować się w sposób nieprzewidywalny, dlatego koniecznym jest stosowanie środków ostrożności podczas jego trzymania, a przede wszystkim podczas kontaktów z innymi ludźmi i zwierzętami. Jak widać, nawet błahe z pozoru zdarzenie, może być bardzo tragiczne w skutkach. Pamiętajmy o wszystkich przepisach, które obowiązują właścicieli zwierząt. Brak odpowiedzialności lub chwila nieuwagi może doprowadzić niefrasobliwych właścicieli nawet za kraty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również