Wiadomości z Sosnowca

Seniorka w Sosnowcu zaatakowana przez agresywnego psa!

  • Dodano: 2020-07-10 11:30

Sosnowieccy policjanci apelują do właścicieli psów o ostrożność!

Błahe z pozoru zdarzenie może mieć bowiem bardzo tragiczne konsekwencje. W szpitalu z bardzo poważnymi obrażeniami przebywa seniorka, która w trakcie zajścia z udziałem agresywnego psa spadła ze schodów. Właściciel czworonoga może teraz ponieść odpowiedzialność karną za nienależyty nadzór nad zwierzęciem.

Do zdarzenia doszło na klatce jednego z bloków w dzielnicy Niwka w Sosnowcu

Pies w typie rasy będącej w grupie ras wymagających od właścicieli szczególnego pozwolenia, zaatakował 70-letnią sąsiadkę swojej właścicielki. W wyniku ataku seniorka straciła równowagę i spadła ze schodów. Niestety całe zdarzenie spowodowało bardzo poważne konsekwencje. Pokrzywdzona ma złamaną rękę i wiele żeber, przebite płuco i obrażenia głowy. Po operacji, jaką przebyła, lekarze określają jej stan jako ciężki. Po zgromadzeniu całości materiału dowodowego prokurator zdecyduje o dalszym losie właścicielki psa. Jeśli okaże się, że poprzez niewłaściwe sprawowanie nadzoru nad zwierzęciem naraziła ona 70-latkę na niebezpieczeństwo utraty życia lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, może jej grozić kara do 3 lata więzienia.

Policja apeluje do wszystkich właścicieli psów!

Każde zwierzę (nie tylko przedstawiciele tzw. ras niebezpiecznych) może w określonej sytuacji zachować się w sposób nieprzewidywalny, dlatego koniecznym jest stosowanie środków ostrożności podczas jego trzymania, a przede wszystkim podczas kontaktów z innymi ludźmi i zwierzętami. Jak widać, nawet błahe z pozoru zdarzenie, może być bardzo tragiczne w skutkach. Pamiętajmy o wszystkich przepisach, które obowiązują właścicieli zwierząt. Brak odpowiedzialności lub chwila nieuwagi może doprowadzić niefrasobliwych właścicieli nawet za kraty.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.