Wiadomości z Sosnowca

Przygotowania do sezonu zimowego. Czekają nas utrudnienia drogowe

  • Dodano: 2021-11-05 09:15, aktualizacja: 2021-11-05 10:25

Sosnowieccy drogowcy przygotowują się intensywnie do nadchodzącego sezonu zimowego. W kilku miejscach naprawiają lub wymieniają uszkodzoną nawierzchnię.

Tymczasowe zamknięcie wiaduktu w kierunku ul. Orlej

Od 3 listopada prowadzą roboty na estakadzie w kierunku ulicy Orlej. W tej chwili zrywają zniszczoną nawierzchnię, a w jej miejsce w piątek ułożony zostanie nowy asfalt. Układanie świeżej warstwy będzie wiązało się z kilkugodzinnym zamknięciem wiaduktu w kierunku ul. Orlej.

- Po porannym, piątkowym szczycie wiadukt w kierunku ul. Orlej zostanie zamknięty, by wykonawca mógł ułożyć nową nawierzchnię na całej szerokości drogi, od mostu na Przemszy w kierunku ul. Orlej – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Na te kilka godzin objazd zostanie poprowadzony dołem, a więc rondem Józefy Siwikowej pod estakadą. Na wiadukt będzie można wrócić ślimakiem.

Remont mostku w ciągu ul. KWK Kazimierz-Juliusz

Kilka dni później, 8 listopada rozpocznie się przebudowa mostku w ciągu ul. KWK Kazimierz-Juliusz nad Rowem Mortimerowskim. Inwestycja potrwa ok. 3 miesięcy i będzie się wiązała ze zmianą organizacji ruchu.

Zostanie ustawiona tymczasowa sygnalizacja świetlna oraz ruch wahadłowy.

– W tym przypadku dodatkowo będzie wyznaczona osoba do kierowania ruchem, która będzie odpowiedzialna za przepuszczanie w pierwszej kolejności autobusów komunikacji miejskiej – dodaje Rafał Łysy.

Google NewsSubskrybuj Sosnowiecki.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również