Wiadomości z Sosnowca

Przed nami kolejna inwestycja! Odwodnienie ul. Kraszewskiego

  • Dodano: 2022-03-03 08:00, aktualizacja: 2022-03-03 08:12

Firma Habas będzie odpowiedzialna za zadanie „Budowa systemu zagospodarowania wód opadowych i roztopowych z terenu w rejonie ulicy Kraszewskiego 15 w Sosnowcu”.

– To miejsce w sąsiedztwie ul. Hubala-Dobrzańskiego, na którym mamy problem z zalewaniem terenu. Prace, które teraz zostaną na tym terenie wykonane przyczynią się m.in.: do poprawy odwodnienia drogi przy budynku Kraszewskiego 15 i likwidacji zalewiska tworzącego się w rejonie klatki 89-99, które powoduje zalewanie piwnic wyżej wymienionych budynków – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zadanie obejmuje m.in.:

  • przebudowę ul. Kraszewskiego wzdłuż budynku nr 15 wraz z odwodnieniem drogi,
  • budowę systemu zagospodarowania wód opadowych i roztopowych,
  • wymianę nawierzchni jezdni,
  • remont chodnika w obrębie wejść do klatek schodowych oraz istniejącej nawierzchni z kostki granitowej w miejscu włączenia do kanalizacji ogólnospławnej,
  • przebudowę wjazdu w ul. Kraszewskiego – wzdłuż budynku nr 15.

Zadanie zostanie wykonane w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca będzie miał 10 miesięcy na wykonanie zadania od momentu podpisania umowy. Koszt 650 tys. zł.

Warto w tym miejscu dodać, że firma Habas prowadzi właśnie dużą inwestycję przy ul. Jedności, gdzie za prawie pół miliona złotych powstaje nowa kanalizacja deszczowa, przepompownia wód deszczowych  wyposażona w dwie pompy pracujące naprzemiennie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również