Wiadomości z Sosnowca

Przed nami 8. Sosnowiecka Jesień Teatralna!

  • Dodano: 2022-09-19 09:15

Tegoroczna odsłona Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej – wydarzenia cieszącego się ogromnym zainteresowaniem zagłębiowskiej społeczności – będzie przebiegać pod hasłem „Literackie inspiracje w teatrze”, czyli wzajemne, niezwykle inspirujące i trwałe przenikanie się tych dwóch dziedzin. Teatr jest doskonałym narzędziem do popularyzowania literatury (czytelnictwa), pogłębiania wiedzy, wzbudzania emocji i rozwijania zainteresowań, zarówno wśród dzieci, jak i osób starszych. I właśnie tę wyjątkową więź postara się pokazać Organizator 8.SJT – Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu! Udział we wszystkich imprezach bezpłatny.

8. Sosnowiecką Jesień Teatralną zainauguruje koncert w mistrzowskim wykonaniu Jacka Bończyka – aktora, autora tekstów, reżysera, wielokrotnie nagradzanego i docenianego za swoje niezwykłe wykonania dzieł wybitnych twórców piosenki. Zapowiada się niezapomniany wieczór w magicznym świecie piosenek – geniusza polskiej sceny muzycznej – Wojciecha Młynarskiego. Jackowi Bończykowi towarzyszyć będą doskonali muzycy: Michał Lamża (piano) i Wojciech „Gumiś” Gumiński (kontrabas). 

Ponadto, w programie Jesieni: wernisaż wystawy „Adaptacje teatralne dzieł literackich” wraz z prezentacją multimedialną, spektakl integracyjny w wykonaniu grupy „Światło i cień” działającej w Środowiskowym Domu Samopomocy Ośrodka św. Faustyna w Tychach i czytanie performatywne w wykonaniu pracowników Zagłębiowskiej Mediateki, prelekcja regionalna dr Magdaleny Boczkowskiej o sukcesie spektaklu „Korzeniec”, pokaz filmowej adaptacji słynnej sztuki Arthura Millera, czytanie performatywne w języku angielskim dla seniorów oraz warsztaty i zajęcia literacko-teatralne dla najmłodszych. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem imprezy, dostępnym na plakatach, ulotkach, stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl oraz w mediach społecznościowych.

Harmonogram 8. Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej

25 września - Absolutnie, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego - recital Jacka Bończyka

  • godz. 18.00, Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11

26 września- Adaptacje teatralne dzieł literackich - wernisaż wystawy i prezentacja multimedialna na temat słynnych dzieł literackich na polskich scenach teatralnych

  • godz. 18.00, Aula i Pasaż Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11

27 września - Tworzenie własnej bajki - zajęcia dla dzieci z wykorzystaniem programu edukacyjnego STEM KINDLOTEKA

  • godz. 17.00, Świat Nauki i Fantazji, ul. Kościelna 11

28 września - Filmowe środy w Mediatece - pokaz filmowej adaptacji słynnej sztuki Arthura Millera

  • godz. 18.00, Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11

29 września - „Korzeniec” na deskach Teatru Zagłębia – analiza fenomenu - prelekcja dr Magdaleny Boczkowskiej

  • godz. 18.00, Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11

30 września - Performative reading - warsztaty czytania performatywnego dla seniorów w języku angielskim

  • godz. 11.30, Sala Edukacyjna Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11 

3 października -  „Przekorne” - spektakl teatralny w wykonaniu grupy „Światło i cień” działającej w Środowiskowym Domu Samopomocy Ośrodka św. Faustyna w Tychach i czytanie performatywne w wykonaniu pracowników Zagłębiowskiej Mediateki.

  • godz. 11.00, Aula Zagłębiowskiej Mediateki, ul. Kościelna 11

Brak daty - Akcja – recytacja oraz Tekst to pretekst - zajęcia dla dzieci prowadzone w filiach bibliotecznych oraz w Zagłębiowskiej Mediatece (terminy uzgadniane przez poszczególne placówki, indywidualnie z grupami) 

Honorowym patronatem 8. Sosnowiecką Jesień Teatralną objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński. Partnerem akcji jest Ośrodek WTZ „Otwarte Serca”.

Przed nami 8. Sosnowiecka Jesień Teatralna!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.