Wiadomości z Sosnowca

Przebudowa ulicy Ostrogórskiej. Występują utrudnienia

  • Dodano: 2021-04-13 13:30

13 kwietnia rozpoczęły się prace przy przebudowie kolejnej części ulicy Ostrogórskiej. To wiąże się z utrudnieniami już na wysokości Ronda Zagłębia Dąbrowskiego.

Prace ruszają na prawym pasie, zaraz za rondem, w kierunku ulicy Zegadłowicza. Utrudnienia polegające na zawężeniu drogi są związane z demontażem krawężnika i budową kanalizacji deszczowej. W miarę postępowania prac konieczne będą dalsze zawężenia aż do skrzyżowania z ulicą Zegadłowicza.

W związku z tym wyłączony z ruchu zostanie środkowy pas ulicy Małachowskiego, tuż przed Rondem Zagłębia Dąbrowskiego.

To już trzeci i ostatni etap przebudowy ulicy Ostrogórskiej. Zakres tej części obejmuje: nową jezdnię, chodnik, drogę rowerową, doświetlone przejścia dla pieszych, w tym jedno z sygnalizacją oraz przebudowę sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury. Ten etap powinien być gotowy w październiku.

Koszt prac to 7,36 mln zł, z czego 3 mln to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

We wcześniejszych etapach wybudowane zostało rondo w miejscu skrzyżowania z ulicą Jagiellońską, a także cała droga do granicy z Mysłowicami. Tam pojawiły się nowe chodniki, drogi rowerowe, doświetlone przejścia dla pieszych i parkingi.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.