Wiadomości z Sosnowca

Promują turystykę rodzinną

  • Dodano: 2011-02-21 11:00

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze zainaugurowało na Targach Intourex w Sosnowcu Rok Turystyki Rodzinnej. Projekt ma za zadanie wspierać różne formy aktywności ruchowej, w której może uczestniczyć cała rodzina.


PTTK utworzyło stronę internetową www.rodzina.pttk.pl, na której będzie zamieszczać wszystkie informacje związane z przedsięwzięciami realizowanymi centralnie, jak i przez lokalne oddziały, koła i kluby PTTK w ramach nowego projektu. Jedną z jego propozycji jest cykl "Rodzina na turystycznym szlaku", prezentujący ciekawe formy spędzania wolnego czasu. W ramach owego cyklu ustanowiono specjalne odznaki turystyczne dla całych rodzin oraz opracowano poradnik co warto wiedzieć, zanim wyruszy się z rodziną na wyprawę.


Przy współudziale oddziałów PTTK powstaje Ogólnopolski Kalendarz Turystyczny Imprez Rodzinnych z wyszukiwarką, tak aby rodziny mogły znaleźć przedsięwzięcia, odpowiednie do swoich możliwości.


Inauguracja Roku Turystyki Rodzinnej odbyła się w ubiegły piątek na 4. Międzynarodowych Targach Turystycznych INTOUREX w centrum konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również