Wiadomości z Sosnowca

Projekt "POL-UKRowana Wymiana" w CKZiU

  • Dodano: 2022-10-04 09:15

Projekt jest inicjatywą dwóch grup młodzieży Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu i Liceum PRESTIGE z miasta Sambor.

Celem projektu jest nawiązanie kontaktów i długotrwałej współpracy w budowaniu dialogu międzykulturowego i dobrosąsiedzkich polsko-ukraińskich relacji.  

W ramach projektu zorganizowana będzie m.in.: konferencja „Sztuka Dyplomacji”, czyli młodzi walczą o wizerunek Polski i Ukrainy w Europie, odnalezienie wspólnych wartości: szacunku, otwartości, tolerancji, solidarności i podkreślenie jak bardzo są ważne. Chodzi także o nabywanie nowych kompetencji personalnych, językowych, naukę radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych i stresowych, poszerzania zainteresowań działaniami społecznymi poprzez angażowanie lokalnych społeczności w projekt. Obie grupy będą współpracować ze sobą po raz pierwszy.

Z CKZIu udział w projekcie bierze 10 uczniów i dwóch opiekunów grupy. Grupa z Ukrainy to 10 uczniów z Liceum PRESTIGE wraz z dwoma opiekunami. Projekt współfinansowany jest przez Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży. Grupę polską wspiera Urząd Miejski w Sosnowcu, który pełni rolę koordynatora projektu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również