Wiadomości z Sosnowca

Prezydent Arkadiusz Chęciński we władzach Związku Miast Polskich

  • Dodano: 2019-03-07 07:00, aktualizacja: 2019-03-07 07:25

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca został wybrany do nowych władz Związku Miast Polskich.  

To znak, że nasze miasto i zmiany w nim zachodzące są widoczne dla innych. To również potwierdzenie rosnącej reputacji Sosnowca – podkreśla prezydent Chęciński, który został wybrany do Zarządu ZMP.

Czym jest Związek Miast Polskich?

Związek Miast Polskich to najstarsza polska organizacja samorządowa o tradycji sięgającej czasów II Rzeczpospolitej. Jest największą tego typu organizacją w Polsce, skupiającą ponad 300 miast, w których mieszka ponad 72% miejskiej ludności kraju. ZMP jest stowarzyszeniem miast, mającym na celu wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz dążenie do gospodarczego i społeczno-kulturalnego rozwoju miast polskich. Warto podkreślić, że  przedstawiciele ZMP często aktywnie biorą udział w pracach w komisjach w ramach Unii Europejskiej.

Prezesem ZMP ponownie wybrany został Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic. Prezydenci Frankiewicz i Chęciński to nie jedyni przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii we władzach ZMP.  Do zarządu ZMP wybrany został także Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Z kolei Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej będzie pełnił funkcje zastępcy przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Związku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.