Wiadomości z Sosnowca

Prezydent Arkadiusz Chęciński we władzach Związku Miast Polskich

  • Dodano: 2019-03-07 07:00, aktualizacja: 2019-03-07 07:25

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca został wybrany do nowych władz Związku Miast Polskich.  

To znak, że nasze miasto i zmiany w nim zachodzące są widoczne dla innych. To również potwierdzenie rosnącej reputacji Sosnowca – podkreśla prezydent Chęciński, który został wybrany do Zarządu ZMP.

Czym jest Związek Miast Polskich?

Związek Miast Polskich to najstarsza polska organizacja samorządowa o tradycji sięgającej czasów II Rzeczpospolitej. Jest największą tego typu organizacją w Polsce, skupiającą ponad 300 miast, w których mieszka ponad 72% miejskiej ludności kraju. ZMP jest stowarzyszeniem miast, mającym na celu wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz dążenie do gospodarczego i społeczno-kulturalnego rozwoju miast polskich. Warto podkreślić, że  przedstawiciele ZMP często aktywnie biorą udział w pracach w komisjach w ramach Unii Europejskiej.

Prezesem ZMP ponownie wybrany został Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic. Prezydenci Frankiewicz i Chęciński to nie jedyni przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii we władzach ZMP.  Do zarządu ZMP wybrany został także Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Z kolei Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej będzie pełnił funkcje zastępcy przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Związku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.