Wiadomości z Sosnowca

Prawie 4 tysiące kilometrów pieszo. Maniek już w Portugalii

  • Dodano: 2022-02-15 08:45, aktualizacja: 2022-02-15 08:54

Mariusz Musialski z Sosnowca wybrał się w niezwykłą podróż. W lipcu 2021 roku wyruszył pieszo z Sosnowca doŚ Lizbony. Jest już w Portugalii.

Mariusz Musialski w drodze do Lizbony

Miesiące przygotowań, treningów, aby w końcu w lipcu 2021 roku podróż rozpoczęła się. Mariusz Musialski, znany jako Maniek, wyruszył z Sosnowca w swą pieszą wyprawę życia. Do pokonania miał prawie 4000 km. Przeszedł przez 8 państw, odwiedzając po drodze gwiazdy futbolu i ważne miejsca dla tej dyscypliny sportu, aby ostatecznie dotrzeć do Lizbony.

Sama idea to nie tylko chęć ekspresji celów życiowych i biznesowych związanych ze sponsorem i patronem wyprawy, to także poważny wymiar społeczny oraz ludzki, bowiem Maniek wyszedł z ciężkiego uzależnienia.

Prowadząc cały czas (także podczas wyprawy) opiekę nad swą grupą NA mówi o tym głośno i otwarcie, pokazując jednocześnie realną drogę wyjścia z tragedii. Daje to olbrzymią pomoc i nadzieję na nowe życie innym cierpiącym oraz ich rodzinom. Historia Mańka niosącego pomoc uzależnionym jest dramatyczna i fascynująca.

Po drodze spotkał się m.in. z Łukaszem Piszczkiem, Robertem Lewandowskim czy też Arkadiuszem Milikiem.

Podróż Mańka możecie śledzić za pośrednictwem jego konta na Facebooku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.