Wiadomości z Sosnowca

Prawie 4 tysiące kilometrów pieszo. Maniek już w Portugalii

  • Dodano: 2022-02-15 08:45, aktualizacja: 2022-02-15 08:54

Mariusz Musialski z Sosnowca wybrał się w niezwykłą podróż. W lipcu 2021 roku wyruszył pieszo z Sosnowca doŚ Lizbony. Jest już w Portugalii.

Mariusz Musialski w drodze do Lizbony

Miesiące przygotowań, treningów, aby w końcu w lipcu 2021 roku podróż rozpoczęła się. Mariusz Musialski, znany jako Maniek, wyruszył z Sosnowca w swą pieszą wyprawę życia. Do pokonania miał prawie 4000 km. Przeszedł przez 8 państw, odwiedzając po drodze gwiazdy futbolu i ważne miejsca dla tej dyscypliny sportu, aby ostatecznie dotrzeć do Lizbony.

Sama idea to nie tylko chęć ekspresji celów życiowych i biznesowych związanych ze sponsorem i patronem wyprawy, to także poważny wymiar społeczny oraz ludzki, bowiem Maniek wyszedł z ciężkiego uzależnienia.

Prowadząc cały czas (także podczas wyprawy) opiekę nad swą grupą NA mówi o tym głośno i otwarcie, pokazując jednocześnie realną drogę wyjścia z tragedii. Daje to olbrzymią pomoc i nadzieję na nowe życie innym cierpiącym oraz ich rodzinom. Historia Mańka niosącego pomoc uzależnionym jest dramatyczna i fascynująca.

Po drodze spotkał się m.in. z Łukaszem Piszczkiem, Robertem Lewandowskim czy też Arkadiuszem Milikiem.

Podróż Mańka możecie śledzić za pośrednictwem jego konta na Facebooku.

Komentarze (3)    dodaj »

  • chwilka

    Porównywanie uzależnienia do zespołu Downa, to raczej nieporozumienie. Już dzieci w szkole wiedzą, że alkohol uzależnia, więc jednak każdy ma wybór. Ale skoro już tak mamy się zachwycać tym, że wybrał życie, jak napisałeś, to może teraz w ramach dalszej rehabilitacji oddałby długi ? Co z tymi ludźmi, którzy mu zaufali i dziś sami są przez to w kłopotach? Czy to jest bez znaczenia ???

  • Chwilka

    Kogo to obchodzi ? Przeszedł przez 8 państw... świetnie, ale dodajcie, że wcześniej utopił w długach swoich znajomych od których pożyczył pieniądze na "biznes" i pieniędzy do tej pory nie oddał, ani nic nie wskazuje na to, żeby miał zamiar. Wynosicie na piedestały oszusta, bo wyszedł z nałogu? Serio???

  • Laserkot

    Brak wiedzy w zakresie tej[...]aney choroby, pozwala na bezduszność i ludzka wyrozumiałość, robił źle, ale nikt nie wie co miał w głowie wtedy. Osobom silniejszym czy odporniejszym wydaje się to proste, a to nie takie proste....mnie cieszy fakt, że wybrał życie co do reszty to życie zweryfikowało. Jesteśmy ludźmi raka czy zespołu Downa też się nie wybiera, tak samo jest z uzależnioniem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również