Wiadomości z Sosnowca

Ponad 1600 paczek nielegalnych papierosów w Sosnowcu. 55-latek usłyszał już zarzut!

  • Dodano: 2023-12-01 11:00

Sosnowieccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 55-letniego mieszkańca Sosnowca, od którego zabezpieczyli ponad 1600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Papierosy bez akcyzy w Sosnowcu

To już kolejny raz, gdy sosnowieccy policjanci przejmują nielegalne wyroby akcyzowe. Tym razem śledczy zatrzymali jednego z mieszkańców dzielnicy Zagórze, który posiadał papierosy bez polskich znaków akcyzy. 

Kiedy przeszukali należące do niego mieszkanie i pomieszczenia gospodarcze okazało się, że znajdują się tam papierosy, które nie miały banderol świadczących o ich legalnym pochodzeniu. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Łącznie mundurowi przejęli od niego ponad 1600 paczek papierosów różnych marek. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły w tym przypadku prawie 40.000 złotych. 

Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara pozbawienia wolności, kara grzywny albo obie te kary łącznie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Jonka

    Jak można taki szajs palić. Przecież to śmierdzi z daleka. A najbardziej obrzydzają nas żule palący pod wiatami przystankowymi, a straż miejska udaje, że tego nie widzi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również