Wiadomości z Sosnowca

Policjanci pomagają i chronią uchodźców z Ukrainy

  • Dodano: 2022-03-25 10:30

Sosnowieccy policjanci każdego dnia odwiedzają osoby, które uciekając przed wojną w Ukrainie, znalazły schronienie w tym mieście. Służą wsparciem, informacją, a także dbają, by nikt nie zrobił im krzywdy, wykorzystując ich przymusowe położenie. Do naszych gości zza wschodniej granicy trafiają za pośrednictwem mundurowych informacje i ulotki traktujące o tym, jak ustrzec się różnego rodzaju zagrożeń.

Policjanci wspierają naszych wschodnich sąsiadów od pierwszych dni wojny w Ukrainie

Poza pilnowaniem ładu, porządku i bezpieczeństwa uchodźców oraz wolontariuszy, mundurowi niosą pomoc w przepływie informacji, wsparcie materialne oraz działania profilaktyczne. Są świadomi faktu, że mogą znaleźć się osoby, które będą chciały wykorzystać słabość, zmęczenie i przymusowe położenie przybywających do nas obywateli Ukrainy. Dlatego policjanci, zarówno umundurowani jak i nieumundurowani są wszędzie tam, gdzie tego rodzaju zagrożenia mogą wystąpić.

Sosnowieccy dzielnicowi, przy wsparciu sosnowieckiej Kurii Diecezjalnej, prowadzą szeroko zakrojoną akcję informacyjną. Docierają we wszystkie miejsca, gdzie przebywają osoby przybyłe z Ukrainy, przekazują informacje i wręczając im ulotki w języku ukraińskim, przygotowane przez Komendę Główną Policji. Treści profilaktyczne, wydrukowane w dwóch językach - ukraińskim i polskim, dotyczące zagadnień związanych z handlem ludźmi, pracą przymusową i innymi zagrożeniami, trafiają zarówno do opiekunów miejsc wsparcia obywateli Ukrainy, urzędów, jak i samych uchodźców. Dzięki temu osoby te są uwrażliwione na różnego rodzaju niewłaściwe lub podejrzane zachowania osób, które mogą chcieć wykorzystać na różne sposoby ich przymusowe położenie.

Policjanci pomagają i chronią uchodźców z Ukrainy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również