Wiadomości z Sosnowca

Podziękowania za udział w akcji gaszenia pożaru

  • Dodano: 2020-09-24 16:45, aktualizacja: 2020-09-24 19:30

Podczas Sesji Rady Miejskiej władze samorządowe Sosnowca podziękowały strażakom, a także pracownikom miejskich jednostek biorącym udział w akcji gaszenia pożaru, który miał miejsce z 17 na 18 września 2020 r. na nielegalnym składowisku odpadów przy ul. Ostrogórskiej w Sosnowcu.

- W imieniu władz samorządowych Sosnowca i mieszkańców naszego miasta pragniemy gorąco podziękować wszystkim strażakom, a także pracownikom Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych z dyrektorem Rafałem Łydkiem na czele jak również Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia z dyrektorem Leszkiem Falisem. Akcja była wyjątkowo trudna i niebezpieczna bowiem składowane na wysypisku  materiały były niewiadomego pochodzenia. Dziękuje strażakom za profesjonalizm i perfekcyjne zabezpieczenie terenu. Dzięki błyskawicznej interwencji nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru na pobliskie osiedla mieszkaniowe i skażenia między innymi wód gruntowych. Naszym pracownikom dziękuję za zaangażowanie, pomoc logistyczną dzięki której akcja przebiegała bardzo sprawnie - powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Prezydent Sosnowca nagrodził także mieszkańca Sosnowca, Kubę. Młody mężczyzna po tym jak stanął w obronie jednego z pasażerów autobusu komunikacji miejskiej obrażanego przez innego pasażera na tle homofobicznym został pobity przez agresywnego mężczyznę. Sprawca pobicia po nagłośnieniu sprawy w mediach sam zgłosił się na policję.

Podziękowania za udział w akcji gaszenia pożaru

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również