Wiadomości z Sosnowca

Podsumowanie długiego weekendu na śląskich drogach

  • Dodano: 2022-06-21 07:45, aktualizacja: 2022-06-21 07:59

Wzmożone siły policyjnych patroli czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących w trakcie minionego długiego weekendu. Pod względem zdarzeń drogowych możemy uznać, że przebiegł bezpiecznie. Odnotowano 15 wypadków, w których nie było ofiar śmiertelnych, a rannych zostało 17 osób. Ponadto mundurowi Śląskiej Policji zatrzymali ponad 150 nietrzeźwych kierujących.

Podsumowanie długiego weekendu

Od środy większa liczba policyjnych patroli czuwała nad bezpieczeństwem podróżnych. W trakcie długiego weekendu mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Patrząc na statystykę zdarzeń drogowych, weekend możemy zaliczyć do bezpiecznych. W 15 odnotowanych wypadkach nikt nie zginął, a 17 osób zostało rannych. Niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą prawo i decydują się na jazdę po pijanemu. Miniony weekend to aż 159 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek, oraz do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu.

- Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących! - przekazują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również