Wiadomości z Sosnowca

Podsumowanie akcji "Trzeźwość" w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-03-29 07:00, aktualizacja: 2023-03-28 22:09

W miniony poniedziałek na ulicach Sosnowca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili cykliczne działania pod nazwą "Trzeźwość”. Skontrolowali trzeźwość blisko 1670 kierujących. Czterech z nich prowadziło "na podwójnym gazie”.

Jak wypadli mieszkańcy Sosnowca?

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, przez sosnowieckich policjantów regularnie prowadzone są działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. Mają one na celu zmniejszenie ilości kierujących po alkoholu lub po zażyciu środków odurzających. Dzięki nim, a także zmieniającej się świadomości kierowców, funkcjonariusze zatrzymują coraz mniej nietrzeźwych za kierownicą. Co za tym idzie, spada również liczba wypadków spowodowanych przez pijanych kierujących. W działaniach brało udział 10 policjantów, których głównym zadaniem było ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego poprzez prowadzenie badań trzeźwości.

Funkcjonariusze przeprowadzili w sumie 1668 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ujawnili jednego kierującego pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz trzech kierujących w stanie po użyciu alkoholu. Wszystkim zatrzymano elektronicznie prawo jazdy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również