Wiadomości z Sosnowca

Pierwsze kroki budowy mieszkań w Klimontowie!

  • Dodano: 2024-04-24 08:45, aktualizacja: 2024-04-24 09:01

Symboliczna pierwsza łopata rozpoczęła w piątek 19 kwietnia kolejną mieszkaniową inwestycję w Sosnowcu.

Nowe mieszkania w mieście

Dwa budynki z 94 mieszkaniami powstaną na działce przy ul. Hubala-Dobrzańskiego w Klimontowie, naprzeciwko dawnej szkoły górniczej zaadaptowanej dziś na potrzeby Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła. Wszystko w ramach spółki SIM Zagłębie.

Projekt zakłada powstanie dwóch budynków wielorodzinnych i utworzenie w sumie 94 lokali mieszkalnych. Zarówno w budynku A, jak i B rozlokowanych zostanie 47 mieszkań. Wyodrębniono w sumie 12 typów lokali mieszkalnych o powierzchni od 43 do 85 m².

Oczywiście przy budynkach powstaną miejsca parkingowe. W sumie będzie ich 115. Projektanci pamiętają również o najmłodszych z myślą o których powstanie plac zabaw. Przy budynkach powstaną również miejsca parkingowe, których będzie 116.

Możliwości Sosnowca

– To kolejna inwestycja mieszkaniowa w Sosnowcu. Staramy się wykorzystać każdy możliwy projekt do realizacji kolejnych inwestycji. Szukamy różnych rozwiązań. To mieszkania komunalne dla osób o niskich dochodach, mieszkanie na wynajem, które budujemy z firmą Dombud przy Naftowej czy mieszkania na wynajem i do sprzedaży, które buduje MZBM. Jest też SIM Zagłębie. Chcemy, żeby w naszym mieście każdy mógł znaleźć rozwiązanie dla siebie – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Inwestycja jest efektem współpracy Miasta ze spółką SIM Zagłębie. Skrót SIM oznacza Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. To jeden z 30 tego typu podmiotów z terenu całego kraju, realizujących rządowy program budownictwa mieszkaniowego. Obecnie wspólnikami SIM Zagłębie jest już 12 gmin województwa śląskiego oraz małopolskiego (Będzin, Bobrowniki, Czeladź, Chrzanów, Ogrodzieniec, Sosnowiec, Siewierz, Szczekociny, Wojkowice, Psary, Poręba, Libiąż).

Czwarta wielka inwestycja

Sosnowiecka inwestycja jest czwartą rozpoczętą po Czeladzi, Wojkowicach i Ogrodzieńcu. Łącznie w ramach SIM Zagłębie powstać ma ponad 1100 mieszkań, trwa już budowa prawie 200.

– Wykonawca zobowiązał się, że inwestycja przy ul. Hubala-Dobrzańskiego będzie gotowa w ciągu dwunastu miesięcy. Ten termin jest możliwy dzięki wyborowi technologii prefabrykatów keramzybetonowych. Gotowe elementy będą tutaj przyjeżdżać i będą montowane na budowie – wyjaśnia Piotr Czarnyjańczyk, prezes spółki SIM Zagłębie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również