Wiadomości z Sosnowca

Pierwsza kurtyna do dezynfekcji już działa

  • Dodano: 2020-04-09 06:30, aktualizacja: 2020-04-09 06:38


Pierwsza z czterech zakupionych przez miasto specjalnych kurtyn do dezynfekcji ludzi jest już ustawiona przed Sosnowieckim Szpitalem Miejskim przy ulicy Zegadłowicza. To kolejny element w walce z koronawirusem w Sosnowcu.

Przypominające popularne w lecie kurtyny wodne urządzenie wyposażone jest w czujnik ruchu, dzięki temu uruchamia się tylko wtedy, gdy zbliży się do niej człowiek. Kolejne urządzenia zostaną zamontowane przed wejściem głównym do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im św. Barbary, przed Centrum Pediatrii w Klimontowie i drugim budynkiem Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego przy ulicy Szpitalnej w Zagórzu.

 Do dezynfekcji używamy koloidu srebra, który jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Z kurtyny leci mgiełka, więc nie ma zagrożenia zmoczenia ubrania – wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.


Źródło: UM Sosnowiec

Komentarze (3)    dodaj »

  • Nadtlenek wodoru

    Koloid srebra wcale nie jest zupełnie bezpieczny Panie Prezydencie. Preparaty oparte na nanosrebrze zostały zbyt szybko dopuszczone do użytku.

  • Bartosz Wojciechowski

    Obecnie obowiązująca wartość najwyższego dopu[...]nego stężenia dla frakcji wdychalnej srebra metalicznego wynosi 0,05 mg/m3. Jakie jest stężenie w tej kurtynie??

  • Wojtek

    To nie są kurtyny do dezynfekcji a chłodzenia latem, miasto zostało naciągnięte. Kurtyny do dezynfekcji mają inną budowę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również