Wiadomości z Sosnowca

Otwieramy Manufakturę Świętego Mikołaja z gościem specjalnym

  • Dodano: 2019-11-26 14:00

Animacje, ozdoby świąteczne, lodowisko, snowtubing, słodkości, wielkie klocki, listy do Mikołaja i występy na żywo - tak w skrócie prezentuje się niezwykła edycja Manufaktury Świętego Mikołaja, która odbędzie się 6 grudnia.

W 2016 roku Święty Mikołaj swoją Manufakturę w sosnowieckim Urzędzie Miejskim otworzył po raz pierwszy. Każdego roku mieszkańcy regionu mogą poczuć się, jakby znaleźli się w samym środku przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Biuro Obsługi Interesantów staje się pocztą Świętego Mikołaja, a na piętrach Urzędu Miejskiego zamiast urzędników, pojawią się elfy, które będą miały dla Was mnóstwo atrakcji: od rękodzieła, przez malowanie buziek, bombki, dekorowanie pierników, gry, koło fortuny z nagrodami, stajnię Świętego Mikołaja i wiele innych. Atrakcji będzie mnóstwo na WSZYSTKICH piętrach budynku.

Tego dnia, z parkingu przed Urzędem Miejskim, znikną samochody. W ich miejsce pojawi się niezwykła karuzela, snowtubing (wielka górka, z której będzie można zjechać na specjalnych „pontonach”), wystartuje także lodowisko, a dla młodych adeptów jazdy "na desce" będzie Snowboardowe Przedszkole. W tym roku nie zabraknie sceny z niezwykłymi występami oraz pokazu świateł. Załatwimy też śnieg.

Przed godziną 17 przemaszerujemy na koniec alei Zwycięstwa, gdzie uruchomimy nową miejską choinkę.

Specjalnie dla Was do Sosnowca przyjedzie Marysia Jeleniewska, 17-latka z Poznania, która zawładnęła Tik Tok'iem. Jej konto w aplikacji obserwuje 8,5 miliona osób. Ze znaną z serwisu jako @jeleniewska autorką będzie można zrobić sobie zdjęcie i nakręcić krótki filmik.

Manufaktura Świętego Mikołaja już 6 grudnia, w Urzędzie Miejskim oraz na parkingu przed. Zaczynamy już o godzinie 14 i jesteśmy z Wami do 20.

Otwieramy Manufakturę Świętego Mikołaja z gościem specjalnym

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.