Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Orszak Trzech Króli 6 stycznia w Sosnowcu

  • Dodano: 2018-01-04 11:00

Orszak Trzech Króli powraca na ulice Sosnowca. Nasze miasto będzie jednym z 644 w Polsce, w którym odbędzie się to niezwykłe wydarzenie.

Najbliższy Orszak będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa p. Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK, a także autora wielu książek i publikacji.

Motywem przewodnim OTK 2018 będzie przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich - przypominają organizatorzy.

Podobnie jak w roku ubiegłym, 6 stycznia Orszak Trzech Króli rozpocznie się mszą świętą i wyruszy z czterech sosnowieckich parafii:

Orszak rusza o godzinie 11, a jego uczestnicy spotkają się na Placu Papieskim. Tam odbędzie się m.in. inscenizacja biblijnych historii. Orszak w tym roku wspiera Hospicjum Sosnowieckie im. Św. Tomasza Apostoła.

Orszak Trzech Króli 6 stycznia w Sosnowcu

Najnowsze informacje z Sosnowca w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.