Wiadomości z Sosnowca

Oferta dla bezrobotnych

  • Dodano: 2012-03-15 12:30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu przypomina, iż w ramach jego struktury funkcjonuje Klub Integracji Społecznej.

KIS współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w Sosnowcu w zakresie organizacji prac społecznie użytecznych, które mogą być jedną z szans na aktywizację osób bezrobotnych. Wszyscy zainteresowani taką formą pracy mogą kontaktować się z pracownikami socjalnymi Punktów Terenowych MOPS, celem uzyskania szczegółowych informacji.

Prace społecznie użyteczne to propozycja skierowana do bezrobotnych bez prawa do zasiłku. Wspomniana forma aktywizacji polega na wykonywaniu prac społecznych w miejscu zamieszkania lub pobytu danego bezrobotnego, w wymiarze do 10 godzin tygodniowo. Wynagrodzenie, jakie może otrzymać pracownik to co najmniej 6 zł za godzinę.

Świadczenie nie przysługuje za okres niewykonywania pracy, w tym za okres udokumentowanej niezdolności do pracy. Nie ma też ograniczenia czasowego dla realizacji tych prac, co oznacza, iż osoba bezrobotna może cały rok lub dłużej wykonywać prace społecznie użyteczne, przy czym zachowuje status osoby bezrobotnej. Musi jednak powziąć pewne zobowiązania i ściśle je wypełniać. Chodzi tu między innymi o zobowiązanie wykonywania prac społecznie użytecznych w miejscu, czasie i w sposób wskazany przez gminę lub podmiot, w którym te prace są organizowane, a także zobowiązanie do przestrzegania ustalonego w miejscu wykonywania pracy społecznie użytecznej porządku, dyscypliny i zasad bezpieczeństwa.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy społecznie użytecznej mogą w każdej chwili skontaktować się z pracownikami socjalnymi we własnych Punktach Terenowych MOPS.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również