Wiadomości z Sosnowca

Nowa lokalizacja oddziałów Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego

  • Dodano: 2020-01-28 12:30

Zmieniła się lokalizacja pierwszych oddziałów Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, które mieściły się przy ul. Szpitalnej , a od teraz znajdować się będą przy ul. Zegadłowicza 3.

Do nowej lokalizacji przeniesione zostały: Oddział Neurologii, Oddział Udarowy, Pracownie EEG, EMG oraz Pracownia Dopplerowska. Jest to początek zmian organizacyjnych, które zapowiedział niedawno Szpital i które są pierwszym etapem utworzenia Centralnego Szpitala Miejskiego.

Oddział Neurologii tymczasowo znajduje się na I piętrze budynku przy ul. Zegadłowicza. Natomiast Oddział Udarowy zlokalizowano w nowoczesnych pomieszczeniach OIOMU na parterze budynku.

Z budynku przy ul. Szpitalnej przeniesione zostały także Pracownie EEG (Elektroencefalografia), EMG (Elektromiografia) oraz Pracownia Dopplerowska.

Przeprowadzka to duże przedsięwzięcie dla szpitala, ale zmiany te umożliwią maksymalne wykorzystanie potencjału naszej placówki. Podział oddziałów na dwa budynki, który miał miejsce dotychczas, był utrudnieniem dla pacjentów i pracowników oraz wiązał się z wyższymi kosztami działalności. Budynek przy ul. Zegadłowicza daje szansę na zlokalizowanie oddziałów leczniczych w większym, nowocześniejszym budynku, wyposażonym w nowy, specjalistyczny sprzęt medyczny - wskazuje Dariusz Skłodowski, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Sp. z o. o.

Nowa lokalizacja oddziałów Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.