Wiadomości z Sosnowca

"Młodzież dla młodzieży". Bieg przeciwko przemocy i hejtowi w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-05-02 07:30, aktualizacja: 2023-05-01 20:28

W sobotę o godzinie 9 w Parku Miejskim im. Jacka Kuronia w Sosnowcu odbył się rodzinny bieg przeciwko przemocy, hejtowi i mowie nienawiści pod nazwą "Młodzież dla młodzieży”. To kolejny tego typu event organizowany w ramach projektu pn. "Ludzie ludziom... - budowanie systemu wartości młodego człowieka we współczesnym świecie”.

Zasady wydarzenia

Uczestnicy sobotniego biegu mieli do pokonania 5-kilometrową trasę, która rozciągała się przez cały park. Wydarzenie jest kolejnym etapem programu pn. „Ludzie ludziom... - budowanie systemu wartości młodego człowieka we współczesnym świecie" realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu, Komendę Miejską Policji w Sosnowcu, Teatr Zagłębia, Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Parkrun – Park Miejski oraz przy współudziale Sądu Rejonowego w Sosnowcu.

Pomimo niesprzyjającej pogody, frekwencja była bardzo wysoka. W wydarzeniu mógł wziąć udział każdy, bez względu na kondycję, czy umiejętności. Podczas biegu nie obowiązywał również limit czasowy – można więc maszerować, biec lub truchtać. Na starcie można było zobaczyć zarówno młodzież, osoby starsze, jak i rodziny z dziećmi. Najmłodsi uczestnicy biegu mogli liczyć na drobne upominki ze strony organizatorów – zabawki, kolorowanki, kredki, czy odblaski.

"Młodzież dla młodzieży". Bieg przeciwko przemocy i hejtowi w Sosnowcu / fot. KMP Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również