Wiadomości z Sosnowca

Miasto wybuduje kolejne mieszkania!

  • Dodano: 2022-08-09 08:30, aktualizacja: 2022-08-09 08:41

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych chce wybudować dwa nowe budynki mieszkalne przy ul. Żelaznej w Sosnowcu. Już niebawem ruszy procedura przetargowa.

Sosnowiczanie zyskają nowe mieszkania

Inwestorem będzie miejska spółka MZBM-TBS. Gmina Sosnowiec otrzyma na ten cel prawie 20 mln zł dofinansowania.

– W marcu Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych opracował, a miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie z czego bardzo się cieszymy. Dofinansowanie obejmuje 85 proc. wartości inwestycji – nie kryje zadowolenia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Budynki będą pięciokondygnacyjne. W sumie ma powstać 68 mieszkań, po 34 w każdym z nich.

– W obu zaprojektowane zostało 5 mieszkań dla osób niepełnosprawnych lub dla rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem. Inwestycja przewiduje także budowę 108 miejsc parkingowych oraz 14 kolejnych dla osób niepełnosprawnych – mówi Agnieszka Czechowska-Kopeć, prezes MZBM-TBS. Całość uzupełnią dwa place zabaw dla dzieci.

Kto będzie mógł zamieszkać w lokalach?

Warunki będzie określało miasto, ale już dzisiaj wiadomo, że będą to mieszkania na zasadach komunalnych. W budynkach mają się także znajdować lokale usługowe. Spółka chce ogłosić przetarg na wybór wykonawcy inwestycji już w trzecim kwartale bieżącego roku.

To niejedyna mieszkaniowa inwestycja w Sosnowcu, za którą stoi miasto. Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu właśnie kończy budowę osiedla komunalnego przy ul. Traugutta. Na nowym osiedlu mieszkania mają od nieco ponad 38 m2 powierzchni do około 57 m2. W 4 budynkach znajduje się 88 mieszkań, w tym 8 przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Osiedle dysponuje miejscami parkingowymi oraz placem zabaw. W każdym z czterech budynków będzie też 6 miejsc w garażach. Osiedle wyposażone będzie także w instalacje fotowoltaiczne, które będą wspierały zasilanie części wspólnych budynków.

Miasto nie zapomina również o tych mieszkańcach, którzy zarabiają za dużo, by ubiegać się o mieszkanie komunalne, a jednocześnie za mało, by otrzymać kredyt hipoteczny. Trwa bowiem budowa nowego osiedla przy ulicy Naftowej. W 12 budynkach znajdzie się prawie 300 mieszkań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również