Wiadomości z Sosnowca

Miasto przejmuje tereny od SRK

  • Dodano: 2020-09-15 14:15

Teren po głównej siedzibie KWK „Kazimierz-Juliusz” przy ul. Ogrodowej wraz z wieżą wyciągową i drogami dojazdowymi to najważniejsze działki, które Sosnowiec otrzyma nieodpłatnie od Spółki Restrukturyzacji Kopalń. To zwieńczenie długich i trudnych negocjacji z SRK.

W sumie miasto stanie się właścicielem blisko 3 hektarów w Kazimierzu Górniczym. To oznacza, że część budynków po kopalni „Kazimierz-Juliusz” przejdzie w zarząd miasta. Porozumienie dotyczy także ponad 6 hektarów terenów rozsianych po całym Sosnowcu.

– To głównie działki w pasie drogowym oraz chodniki i zieleńce – mówi Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Negocjacje obejmowały również tereny, które SRK chce sprzedać w drodze przetargu.

– Zależy nam również na działkach komercyjnych, dlatego poprosiliśmy SRK o przygotowanie oferty sprzedaży terenów specjalnie dla miasta. Nadal uważamy, że te grunty powinniśmy otrzymać bezpłatnie. Zależy nam na ich zagospodarowaniu w sposób przez nas zaplanowany dlatego będziemy czynić starania, aby je przejąć, a gdy będzie trzeba także kupić – dodaje prezydent Świerzawski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.