Wiadomości z Sosnowca

Mamo, spędź kreatywnie dzień z córką w Pałacu Schoenów!

  • Dodano: 2024-05-13 12:00

Muzeum w Pałacu Schoena zaprasza na niezwykły Bankiet z okazji Dnia Matki. 24 maja o godzinie 18:00 spotkamy się, aby celebrować to wyjątkowe święto. Jak zawsze, czeka Was mnóstwo wiedzy oraz warsztaty, podczas których będziecie się znakomicie bawić!

Co zaplanowano?

Wykład „Wznieśmy toastŚ ”, podczas którego dowiecie się, jak dobierać szkło do trunku oraz poznacie zasady nakrywania stołu według etykiety. Wykład poprowadzi Karolina Kindler-Skowronek, ekspertka w dziedzinie szkła.

Blok tematyczny „Mamo, nie daj się zaskoczyć! Co warto wiedzieć o profilaktyce raka piersi i raka szyjki macicy” – o medycznych aspektach profilaktyki opowie Tomasz Bryś, lekarz z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Jadwiga Krupa z Sosnowieckiego Stowarzyszenia Amazonek „Życie” przedstawi praktyczne aspekty profilaktyki, włącznie z pokazem badania piersi na fantomach.

Warsztaty rękodzielnicze:

„Słuchawka kwiatowa dla każdej mamy” – uczestniczki będą mogły wykonać efektowną biżuterię z florystycznego drutu, koralików i elementów kwiatowych. Warsztat poprowadzi Anna Polewiak, pasjonatka florystyki. „Szklane mikro-cudeńka” – uczestniczki zaprojektują i wykonają własne kolczyki ze szklanych mikropaciorków. Warsztat poprowadzi Karolina Kindler-Skowronek.

Cena: 50 zł. W cenie biletu poczęstunek i drobny upominek. Materiały do warsztatów zapewnione. Bilety dostępne w kasie Muzeum lub za pośrednictwem formularza, który można znaleźć na stronie muzeum.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również