Wiadomości z Sosnowca

Letnie Granie 2019

 • Dodano: 2019-07-05 08:00, aktualizacja: 2019-07-05 09:08

Letnie koncerty na dziedzińcu to już tradycja. W tym roku Zamek Sielecki zaprasza na cztery koncerty oraz wykład pod gwiazdami. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Pierwszy koncert już 7 lipca!

7 lipca, godz. 17.00

Zespół Nivel
Wielki świat – koncert muzyki folkowej

w składzie:

 • Jacek Dzwonowski – skrzypce
 • Tomasz Grzyb – akordeon
 • Staszek Sroka - gitara
 • Mateusz Gremlowski – bas & kontrabas

W 2017 roku zespół NIVEL nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną Wielki Świat. Album zawiera popularne melodie z kręgu muzyki świata w oryginalnych "nivelowych" aranżacjach. Na koncertach słychać fascynację folklorem celtyckim, muzyką francuską, argentyńską i tangiem. Dźwięki płynące z różnych stron świata splatają się w żywiołowy koncert, podczas którego publiczność daje się ponieść barwnej podróży w czasie i przestrzeni.

21 lipca, godz. 17.00

Kuba Blokesz Kwartet 
Wiersze (pod)różne – recital piosenki poetyckiej

w składzie:

 • Dominika Kierpiec-Kontny - wiolonczela, wokal
 • Kuba Blokesz - wokal, gitary
 • Grzegorz Bąk - gitara basowa
 • Szymon Madej – perkusja

KUBA BLOKESZ  Śpiewa piosenki napisane przez siebie, ale też przez innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara. Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA). Wiersze (pod)różne to zestaw piosenek różnych. Mieszają się tutaj autorzy tekstów, reprezentujący odmienne spojrzenie na świat; tematy, dotykające rzeczy ważnych ale i błahych, czy kompozycje, niosące spokojne melodie albo bardziej zadziorne rytmy. Wiersze (pod)różne mają również aspekt podróżniczy: czysto geograficzny (teksty pochodzą m.in. z Ukrainy i Czech), jak i opisujący wymagającą podróż w stronę drugiego człowieka - i wreszcie - w głąb samego siebie.

11 sierpnia, godz. 17.00

Magdalena Lechowska
Tango Polaco - czyli polskie tango po hiszpańsku

Magdalena Lechowska, polska wokalistka o latynoskiej duszy, w swojej twórczości zawsze próbuje łączyć dwa światy - południowoamerykański i polski. Stąd pomysł na projekt "Tango Polaco", czyli polskie tango po hiszpańsku. W ramach projektu powstają nowe interpretacje najwybitniejszych utworów wywodzących się z ponad stuletniej tradycji polskiego tanga. Nowe aranżacje łączą elementy jazzu, muzyki elektronicznej i tradycyjnego brzmienia.

25 sierpnia, godz. 17.00

Ditonus
Marta Eggert i Jan Kiepura – najpiękniejsze arie operowe

W składzie: 

 • Agnieszka Bochenek-Osiecka – sopran
 • Mariola Płazak – Ścibich – sopran
 • Michał Borkowski – tenor
 • Katarzyna Rzeszutek - pianistka

Zespól  “DITONUS” powstał pod koniec 2017 roku. Skład zespołu to dwa soprany, tenor i pianista. Wykonawcy są solistami scen operowych, operetkowych oraz koncertowych w Polsce i za granicą. W repertuarze znajdują się najpiękniejsze arie, duety operetkowe, musicalowe, filmowe, a także piosenki. Czasami do koncertów zapraszamy instrumentalistów, tancerzy, aby wzbogacić program. W humorystycznym stylu świat muzyki przybliży nam konferansjer. Gwarantujemy dobrą zabawę i wiele wzruszeń.

31 sierpnia, godz. 20.30

Wykład pod gwiazdami: Miłość, przyjaźń, oswajanie.
Projekt autorski Małgorzaty Malinowskiej – Klimek.

Z muzyką na żywo

 • Rafał Kos – saksofon
 • Marek Grucki – instrumenty elektroniczne
 • Michał Mazanek – instrumenty klawiszowe, kierownictwo muzyczne.

„Jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie...” - pisał Antoine de Saint-Exupéry w swej najsławniejszej książce „Mały książę”. Poznając siebie odkrywamy zdolność do przyjaźni, miłości i wszystkich stanów pośrednich. Szukamy sposobu, aby je wyrazić. O relacjach między ludźmi w poezji, literaturze i sztukach plastycznych będziemy opowiadać pod rozgwieżdżonym niebem na dziedzińcu Zamku Sieleckiego.

Tym razem zapraszamy Państwa do czynnego udziału poprzez jedyne w swoim rodzaju POETYCKIE KARAOKE

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

W razie niepogody koncerty i wykład odbędą się w sali SCS-ZS. Wstęp na salę możliwy za okazaniem wejściówki, które będą do odbioru tydzień przed każdym wydarzeniem w siedzibie SCS-ZS, ul. Zamkowa 2 oraz w Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu ul. Warszawska 3/20
Nie jest prowadzona rezerwacja

Koordynatorka projektu:
Monika Pawlas-Polańska

Letnie Granie 2019

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.