Wiadomości z Sosnowca

Komputer dla młodych duchem

  • Dodano: 2011-03-07 09:00

Stowarzyszenie Młodzi Duchem było organizatorem warsztatów komputerowych, które odbyły się w ubiegły weekend na targach "Senior EXPO" w Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu. Ich celem było przybliżenie starszym ludziom nowych technologii, bez których w obecnej rzeczywistości trudno się obejść.


Na warsztatach "ABC internetu dla młodych duchem" można było się dowiedzieć jak wyszukiwać przydatne informacje w internecie, w jaki sposób nawiązać kontakt ze znajomymi przy pomocy serwisów społecznościowych Facebook i Nasza Klasa oraz jak zaprezentować swoje fotografie na fotoblogu.


Dla aktywnych uczestników, którzy wzięli udział w warsztatach przewidziano drobne upominki i książki "Elementarz Internetu".


Organizatorem warsztatów było sosnowieckie stowarzyszenie Młodzi Duchem, którego celem jest integracja międzypokoleniowa, wykorzystanie wiedzy, doświadczenia i pasji jego członków na rzecz społeczności lokalnych. Członkowie stowarzyszenia to specjaliści z różnych dziedzin - między innymi informatycy, tłumacze języków obcych, specjaliści w dziedzinie turystyki i organizacji imprez. Najmłodsi jeszcze studiują, a najstarsi są już na emeryturze. Każdy ma unikalną wiedzę i doświadczenia, którymi może podzielić się z innymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również