Wiadomości z Sosnowca

Kolejny łoś w Sosnowcu uratowany

  • Dodano: 2020-05-06 09:15

Niemal równo rok temu (8 maja) udało się uratować młodego łosia, który był uwięziony w pasie drogowym rozdzielającym DK94 w Sosnowcu w okolicy skrzyżowania z ulicą Długosza.

Teraz historia się powtórzyła i znów mamy piękne zakończenie

We wtorek popołudniu Straż Miejska otrzymała zgłoszenie, że przy ulicy Leśnej pomiędzy Maczkami a Ostrowami Górniczymi leży ranny łoś. Zwierzę najpierw weszło na prywatną posesję, a potem, przy próbie przeskoczenia ogrodzenia mocno się poraniło. Na miejscu okazało się, że zwierzę ma sporo rozległych ran w okolicy brzucha.

Wezwany weterynarz przy wsparciu mieszkańców zdezynfekował i zszył rany

Po zakończeniu opatrywania uśpione zwierzę zostało szybko przetransportowane do lasu maczkowskiego

Pomoc i spokój mieszkańców była bardzo ważna. Dzięki udostępnieniu koparki oraz samochodu dostawczego udało się szybko przetransportować łosia do lasu. Dziękujemy za pomoc i piękną postawę naszych mieszkańców – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zwierzę ma mniej więcej 15 miesięcy

Z pewnością mogę powiedzieć, że to nie jest ten sam zwierzak, którego ratowaliśmy rok temu. Oba ranne łosie były w podobnym wieku, więc ten sprzed roku ma teraz ponad dwa lata – wyjaśnia Marek Ligęza, lekarz weterynarii, który ratował oba łosie.

Tym samym po maczkowskich lasach biegają przynajmniej dwa łosie, sosnowieckie łosie.

Kolejny łoś w Sosnowcu uratowany

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Zagłębiak

    Widać że Straż Miejska w Sosnowcu ma za nic przepisy o epidemii wśród ludzi bez maseczki a innych gonią. Proponuje karę administracyjną z Sanepidu dla tego strażnika co ma gdzieś przepisy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.