Wiadomości z Sosnowca

Kolejne zmiany w Kazimierzu: oczyszczony zbiornik, tężnia, park linowy i trampoliny

  • Dodano: 2020-07-17 10:30

Kolejna seria zmian w sosnowieckim Kazimierzu. W Parku im. Jacka Kuronia powstanie tężnia solankowa, ale nie tylko. Doskonale wszystkim znany zbiornik Leśna w Parku im. Jacka Kuronia zostanie oczyszczony.

Pierwsze prace rozpoczną się już wkrótce

Miejski Zakładu Usług Komunalnych właśnie ogłosił wybór najkorzystniejszej oferty, a firma wyceniła prace na ok. 470 tysięcy złotych.

Staw zostanie oczyszczony, zredukowana zostanie roślinność wodna i brzegowa, kolejne rośliny zostaną nasadzone i rozebrany zostanie betonowy pomost oraz schody. Biologiczne oczyszczanie wody ma zostać przeprowadzone tylko i wyłącznie naturalnymi środkami. Efekty będą widoczne w listopadzie.

Tężnia, park linowy i trampoliny

Urząd Miejski informował już o tężniach solankowych, które powstaną w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale niewiele osób wie, że w Kazimierzu powstanie też park linowy. Za inwestycję odpowiada firma Adagon, która zajmie się inwestycją w Kazimierzu jak również w Zagórzu (ul. Kępy) gdzie posadowiona zostanie druga tężnia.

Zwycięski projekt z VI edycji Budżetu Obywatelskiego uzyskał głosowaniu aż 2599 głosów mieszkańców z terenu całego miasta.

Głównym założeniem inwestycji jest budowa nowego obiektu składającego się między innymi z tężni solankowej wraz z zagospodarowaniem. Dodatkowym atutem jest stworzenie w Parku im. Jacka Kuronia bezasekuracyjnego parku linowego oraz montaż trampolin ziemnych. 

W I etapie powstanie tężnia, a wraz z nią zostanie odmalowana i odrestaurowana doskonale znana figura rybki. II etap to budowa parku linowego w sąsiedztwie skateparku. P

Park będzie się składał z 10 atrakcji linowych

III etap to budowa trampolin zimnych w ogrodzie jordanowskim. Koszt tężni i parku linowego w Kazimierzu to 968 tys. zł.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.